ÇUBUKLU TENİS KULÜBÜ, DAIKIN SPONSORLUĞUNDA ULUSLARARASI BAŞARILARA HAZIRLANIYOR

ISITMA, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA SEKTÖRÜNDEKİ UZMANLIĞI KADAR SPORA VERDİĞİ DESTEK İLE DE TANINAN DAIKIN, ŞİMDİ DE TENİS SPORUNA GÖNÜL VERENLERİN YANINDA. ÇUBUKLU TENİS KULÜBÜ İLE DAİKİN, 3 YILLIK SPONSORLUK ANLAŞMASI İMZALADI.

DAIKIN, İKLİMLENDİRME PROFESYONELLERİNİ ‘UZMAN GÜNLERİ’ İLE BİR ARAYA GETİRİYOR

İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN’İN SEKTÖRE YÖN VEREN AKTÖRLERİ BİR ARAYA GETİRDİĞİ “UZMAN GÜNLERİ” TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. UZMAN GÜNLERİ’NİN 8’İNCİ SEMİNERİNDE MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ RESTORASYON ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. OĞUZ CEYLAN’IN KATILIMI İLE KÜLTÜREL VE TARİHİ BİNALARDAKİ İKLİMLENDİRME KONUSU ELE ALINDI.

DAIKIN ISITMADAKİ İDDİASINI HOVAL’İN YENİ KAZANLARI İLE GÜÇLENDİRDİ

SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ VE YENİLİKÇİ MARKASI DAIKIN, GENİŞ ÜRÜN GAMI İLE FARKLI MEKANLARIN FARKLI İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA DEVAM EDİYOR. SON OLARAK ÜRÜN GAMINA EKLEDİĞİ SEGMENTİNİN EN KÜÇÜK HACİMLİ CİHAZI DAIKIN PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ VE DAIKIN ALTHERMA HİBRİT ISI POMPASI İLE ISITMADA ATAĞA GEÇEN DAIKIN, DÜNYANIN ÖNDE GELEN KAZAN ÜRETİCİLERİNDEN HOVAL İLE YÜRÜTTÜĞÜ İŞBİRLİĞİ İLE DE VERİMLİLİK DEĞERİ YÜKSEK ALTERNATİFLER SUNUYOR.

DAIKIN’İN SESSİZLİĞİ ÇALIŞANLARINA RİTİM OLDU

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN MARKASI DAIKIN’DE ÇALIŞANLAR İLGİNÇ VE EĞLENCELİ BİR VİDEOYA İMZA ATTI. ÜSTÜN KALİTESİ İLE TANINAN CİHAZLARIN EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİNİN DE ‘SESSİZLİK’ OLMASINDAN YOLA ÇIKAN DAIKIN ÇALIŞANLARI, ÜRETİM SÜRECİNDEKİ SESLERLE RİTİM TUTARAK MARKA İLE ÖZDEŞLEŞEN JİNGLE’I SESLENDİRDİ. ÇEKİMLERİ SIRASINDA EĞLENCELİ ANLARIN YAŞANDIĞI VİDEOYU DAIKIN DE SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞARAK, ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ.

DAIKIN’DEN DAYLUX PREMIX YOĞUŞMALI KAZAN İLE YÜKSEK PERFORMANS VE DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ

DAIKIN ISITMA AİLESİ’NİN YENİ ÜYESİ DAYLUX DUVAR TİPİ KAZAN, KULLANICILARINA BÜTÇE VE ÇEVRE DOSTU BİR ÇÖZÜM SUNUYOR. KULLANDIĞI YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE YÜZDE 109’A VARAN YOĞUŞMA SAĞLAYAN DAYLUX KAZAN, YAKITTAN TASARRUF SAĞLARKEN ISITMANIN ÇEVRESEL ETKİLERİNİ DE EN AZA İNDİRİYOR.

DAIKIN’DEN KÖTÜ SÜRPRİZLERİ ÖNLEYEN ‘5 KRİTİK NOKTA BAKIMI KAMPANYASI’

KOMBİ KULLANICILARINI KIŞA HAZIRLAMAK VE OLMADIK ZAMANLARDA BEKLENMEDİK SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ‘5 KRİTİK NOKTA BAKIMI’ KAMPANYASI BAŞLATAN DAIKIN, 31 ARALIK’A KADAR İNDİRİMLİ BAKIM HİZMETİ SUNDU. VERİMLİLİK VE GÜVENLİK AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN PERİYODİK BAKIM, CİHAZ ÖMRÜNÜ UZATIRKEN ONARIM VE İŞLETME MALİYETLERİNİ DE DÜŞÜRÜYOR.

EFSANEVİ JAPON DAVUL GRUBU ONDEKOZA, DAIKIN’İN KATKILARI İLE TÜRKİYE TURNESİNE ÇIKTI

JAPON GELENEKSEL DAVUL SANATININ DÜNYACA ÜNLÜ TEMSİLCİSİ ONDEKOZA, EKİM AYINDA JAPONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU VE DAIKIN TÜRKİYE’NİN KATKILARI İLE TÜRKİYE TURNESİNE ÇIKTI. 2015 TÜRKİYE KONSERİ’NDE OLAĞANÜSTÜ PERFORMANSIYLA İZLEYİCİLERİ BÜYÜLEYEN ONDEKOZA, BİR KEZ DAHA BURSA, İZMİR VE İSTANBUL’DA ÜCRETSİZ OLARAK SEVENLERİ İLE BULUŞTU.

DAIKIN ALTHERMA HİBRİT ISI POMPASI İLE FATURALAR YÜZDE 25 DÜŞÜYOR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ FİRMASI DAIKIN, ISITMADAKİ İDDİASINI HİBRİT SİSTEMLER İLE SÜRDÜRÜYOR. PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ İLE ENTEGRE BİR ŞEKİLDE ÇALIŞAN DAIKIN ALTHERMA HİBRİT ISI POMPASI, ENERJİ MALİYETLERİNİ YÜZDE 25’E KADAR DÜŞÜRÜYOR. ESKİ KOMBİNİZİN YERİNE KOLAYCA KURULAN SİSTEM, İSTENİRSE ISITMANIN YANI SIRA SOĞUTMA DA GERÇEKLEŞTİREBİLİYOR.

CERN, DAIKIN İLE SERİNLEMEYE DEVAM EDECEK

DÜNYANIN EN BÜYÜK FİZİK LABORATUVARI CERN, DEVAM EDEN DENEYLERİN BAŞARISINDA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN SOĞUTMA ÇÖZÜMLERİ İÇİN DAIKIN İLE ÇALIŞMAYA DEVAM KARARI ALDI. DOĞANIN TEMEL KANUNLARINA İLİŞKİN SIRLARI ARALARKEN, YÜKSEK KAPASİTEDE İHTİYAÇ DUYULAN SOĞUTMA SİSTEMLERİ İÇİN 2012 YILINDAN BU YANA DAIKIN İLE ÇALIŞAN CERN, SÖZLEŞMESİNİ YENİLEYEREK YENİ KURULUM PLANLARINI DEVREYE SOKTU.

DAIKIN HERKESİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ YÜKSEK ÜRÜNLER KULLANMAYA ÇAĞIRIYOR

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, 11-18 OCAK 2018 TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN ENERJİ TASARRUFU HAFTASI NEDENİYLE BİR AÇIKLAMA YAPARAK, DOĞAL KAYNAKLARIN VE ÇEVRENİN KORUNMASI İÇİN HERKESİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLAYAN VE ÇEVRE DOSTU CİHAZLAR KULLANMAYA DAVET ETTİ. DAİKİN’İN KÜRESEL ISINMAYLA MÜCADELE İÇİN ÇEVRECİ GAZ R32 KULLANIMINI TEŞVİK ETTİĞİNİ VURGULAYAN ÖNDER, 27 MİLYONDAN FAZLA SATILAN R32’Lİ KLİMALAR SAYESİNDE KARBONDİOKSİT EŞDEĞER TÜKETİMİNDE YAKLAŞIK 47 MİLYON TON AZALMA OLDUĞUNU BELİRTTİ.

ESKİZ GAYRİMENKUL 4 MEVSİM DAIKIN KONFORUNU SEÇTİ

ESKİZ GAYRİMENKUL TARAFINDAN, HER BİRİ YALIKAVAK TİLKİCİK KOYU MANZARASINA HAKİM BİRBİRİNDEN FARKLI 23 ÖZEL EV OLARAK TASARLANAN ELEMENTS YALIKAVAK, İKLİMLENDİRME TERCİHİNİ DAIKIN’DEN YANA YAPTI. DÜNYACA ÜNLÜ MİMARIMIZ EMRE AROLAT İMZASINI TAŞIYAN ELEMENTS YALIKAVAK, DAIKIN’İN ÜSTÜN ÖZELLİKLER TAŞIYAN VRV VE ALTHERMA SİSTEMLERİ İLE 4 MEVSİM YAŞAM KONFORU YAŞATACAK.

‘REAL ESTATE STARS ÖDÜLLERİ’ DAIKIN SPONSORLUĞUNDA SAHİPLERİNİ BULDU

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YÖN VEREN ŞİRKETLERİ TEŞVİK ETMEYİ AMAÇLAYAN REAL ESTATE STARS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU. İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDERİ DAIKIN’İN ANA SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENDE 4 AYRI KATEGORİDE NEF, SUR YAPI, MESA VE SİNPAŞ HOLDİNG LİDERLİK KOLTUĞUNA OTURAN ŞİRKETLER OLDU. GAYRİMENKUL DEVİ EMLAK KONUT İSE ÖZEL ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

DAIKIN FABRİKA ÇALIŞANLARI BİR ARAYA GELDİ

Daikin Türkiye’nin Hendek fabrika çalışanları ve aileleri kendileri için düzenlenen yemekte bir araya gelerek hem eğlenceli hem de anlamlı bir akşam geçirdiler.

DAIKIN TÜRKİYE İHRACATTA AGRESİF BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

TÜRKİYE’NİN YANI SIRA İHRACAT İLE DE DIŞ PAZARLARDA BÜYÜMEYİ HEDEFLEYEN DAIKIN TÜRKİYE, HENDEK’TEKİ ÜRETİM TESİSLERİNDE ÜRETTİĞİ KLİMA, RADYATÖR VE KOMBİLERİ ÇİN’DEN AVRUPA’YA KADAR PEK ÇOK ÜLKEYE İHRAÇ EDİYOR. TÜM DAIKIN GROUP ÜLKELERİNE YILDA 90-100 BİN ADET KLİMA İHRAÇ EDEN DAIKIN, ÖNÜMÜZDEKİ 3 YIL İÇİNDE MEVCUT İHRACAT RAKAMINI 3’E KATLAMAYI PLANLAYARAK İHRACATIN CİRO İÇİNDEKİ PAYINI YÜZDE 15’LERDEN YÜZDE 25’LERE ÇIKARMA HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR.

YENİ NESİL ÇEVRECİ GAZ R32 İLE ÇALIŞAN DAIKIN CİHAZLARININ SATIŞI 10 MİLYONU AŞTI

DAIKIN’IN AVRUPA İLE EŞ ZAMANLI OLARAK TÜRKİYE’DE DE SUNDUĞU YENİ NESİL ÇEVRECİ GAZ R32 İLE ÇALIŞAN CİHAZLAR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR. BU KONUDA SEKTÖRÜNE ÖNCÜLÜK EDEN DAIKIN, R32 SOĞUTUCU AKIŞKAN KULLANAN KLİMA VE ISI POMPASI SATIŞLARININ 52 ÜLKEDE 10 MİLYON ADETİ AŞTIĞINI AÇIKLADI. MART AYINDAN BU YANA GERÇEKLEŞEN R32 İLE ÇALIŞAN KLİMA SATIŞLARIYLA BİRLİKTE CO2 (KARBONDİOKSİT) TÜKETİMİNDE YAKLAŞIK 47 MİLYON TON AZALMA OLDUĞU HESAPLANIYOR.

VERİM VE TASARRUF ARAYANLARA DAIKIN’DEN 2 YENİ KLİMA

DAIKIN, BUNALTICI YAZ SICAKLARINDA KLİMA KONFORU YAŞAMAK İSTEYENLER İÇİN SHIRA SERİSİNİ YENİLEDİ. DAIKIN’İN EN ÇOK TERCİH EDİLEN SERİLERİNDEN OLAN SHIRA, FARKLI İHTİYAÇ VE KONFOR ALANLARINA GÖRE GELİŞTİRİLEN 2 FARKLI MODELİ İLE YAZI KARŞILADI. ÇEVRE VE TÜKETİCİ DOSTU ÖZELLİKLERİNE YENİLERİ EKLENEN SHIRA+ VE SHIRA ECO DOĞRU HAVA İLE BİRLİKTE DAHA FAZLA VERİM VE DAHA ÇOK TASARRUF SAĞLIYOR.

ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ’NE DAIKIN’DEN 4 MEVSİM KESİNTİSİZ KONFOR

DOĞRU HAVA UZMANI DAIKIN, ÜSTÜN TEKNOLOJİLİ ÜRÜNLERİ İLE ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ PROJELERİNİN İKLİMLENDİRME TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR. MUCİDİ OLDUĞU VRV KLİMA SİSTEMLERİ İLE ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ’NİN DE TERCİHİ OLAN DAIKIN, SARIÇAM KAMPÜSܒNDE YER ALAN REKTÖRLÜK BİNASI, MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ, SPOR SALONU VE MERKEZİ KAFETERYADA 4 MEVSİM KESİNTİSİZ İKLİMLENDİRME KONFORU SUNUYOR.

TEKSAS’TA TEKNOLOJİ ÜSSÜ KURAN DAIKIN, DİJİTAL FABRİKALAR YAPMAYI HEDEFLİYOR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN MUCİT MARKASI DAIKIN, AMERİKA’DAKİ FAALİYETLERİNİ TEK BİR MERKEZDE TOPLAYARAK, DÜNYANIN 6’NCI BÜYÜK ÜRETİM TESİSİNİ AÇTI. DAIKIN TEXAS TECHNOLOGY PARK (DTTP) ADINI TAŞIYAN YENİ MERKEZDE NESNELERİN İNTERNETİ (IOT-INTERNET OF THINGS), YAPAY ZEKA (ARTIFICIAL INTELLIGENCE-AI) TEKNOLOJİLERİNDEN YARARLANAN DAIKIN, MAKİNEDEN MAKİNEYE İLETİŞIM TEKNOLOJİLERİNİN KULLANILDIĞI DİJİTAL FABRİKALARI HEDEFLİYOR.

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, SEKTÖRDE ARTAN SATIŞLARI DEĞERLENDİRDİ:“Klima satışları bu yaz 1 milyon rekorunu kırabilir”

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, YAZ AYLARINDA MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNE ÇIKAN SICAKLIK VE YÜKSEK NEM ORANININ ETKİSİYLE ARTAN SATIŞLARIN SEKTÖRE BU YIL YENİ BİR REKOR GETİREBİLECEĞİNİ AÇIKLADI. 2011 YILINDA YAŞANAN 1 MİLYON ADETLİK REKOR SATIŞIN BU YIL YAKALANABİLECEĞİNİ BELİRTEN ÖNDER, “MÜŞTERİLERİMİZİN ÇOĞU SON DAKİKACI DAVRANSA DA KLİMA ARTIK BİR İHTİYAÇ OLARAK KABUL EDİLİYOR. SICAK HAVALARIN YANI SIRA YENİ NESİL CİHAZLAR VE UYGUN ÖDEME KOŞULLARI DA TALEBİ HAREKETE GEÇİRİYOR” DEDİ.

“KENDİMİZİ DAIKIN’İN BİR PARÇASI GİBİ HİSSEDİYORUZ”

İZMİR TORBALI’DA DAIKIN BAYİ VE SERVİSİ OLARAK HİZMET VEREN POLAT TEKNİK, DAIKIN MARKASINA ÇOK ESKİDEN BERİ AŞİNA OLAN BİR FİRMA. BUGÜNE KADAR BİRÇOK AVM, BANKA ŞUBESİ, MAĞAZA ELEKTRİK VE KLİMA ALTYAPISI KURAN FİRMA, 2012 YILINDAN BERİ DAIKIN İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE. “DAIKIN TÜRKİYE, ŞİRKETİMİZİ YÖNETİM ŞEKLİMIZDE BİZE KILAVUZLUK YAPARAK EN BÜYÜK KOLAYLIĞI SAĞLIYOR. KENDİMİZİ BİR BÜTÜNÜN PARÇASI GİBİ HİSSEDİYORUZ” DİYEN ŞİRKET SAHİBİ SEZGİN POLAT, 2017 YILINDAN HAYLİ UMUTLU.

DAIKIN TÜRKİYE, TÜRKİYE’NİN İHRACAT DEVLERİ ARASINDA 355 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLAN DAIKIN, TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ’NİN (TİM) AÇIKLADIĞI İLK 1000 İHRACATÇI FİRMA SIRALAMASINDA 355 BASAMAK BIRDEN YÜKSELDİ. DAIKIN 2016 YILINDA GÖSTERDİĞİ PERFORMANS İLE TÜRKİYE’NİN İHRACAT DEVLERİ ARASINDAKİ YERİNİ 526’NCİ SIRADAN 171’E TAŞIDI.

DAIKIN, TÜRKİYE’NİN 500 ÖZEL ŞİRKETİ ARASINDA 52 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

TÜRKİYE’NİN EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLAN DAIKIN, CAPİTAL DERGİSİ’NİN AÇIKLADIĞI TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 ÖZEL ŞİRKETİ SIRALAMASINDA 52 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ. DAIKIN TÜRKİYE, 2016 YILINDA ELDE ETTİĞİ SONUÇLAR İLE LİSTEDE 228’İNCİ SIRAYA YERLEŞTİ.

VRV ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ DE GÜNDEMDE

“Yeni kombimizin boyutu ile ısıtmayı yeniden tasarlarken, ihracat gücümüze de yeni bir değer kattık” diyen Önder, “Sakarya’da ürettiğimiz bu kombimizi Türkiye ile aynı anda Avrupa’da da satışa sunduk.

DAIKIN’İN İLK, SEKTÖRÜNÜN EN KÜÇÜK KOMBİSİ

Daikin Avrupa Tasarım Merkezi EDC ve Türkiye’deki AR-GE mühendislerinin 3 yıllık çalışması sonucunda ortaya çıkan ve eni 40 cm., boyu 59 cm., derinliği 25,5 cm. ağırlığı ise 27 kg. olan Daikin Premix Kombi’nin, segmentinin “en küçük hacimli yoğuşmalı” kombisi olmasının yanı sıra Daikin için de bir milat olduğuna dikkat çeken Önder, “Bu kombi ile ilk kez doğalgaz ile çalışan bir cihaz Daikin markası ile piyasaya çıktı” dedi.

SAKARYA’DAKİ AR-GE EKİBİ BİR İLKE İMZA ATTI

“Bundan sonra çok daha büyük adımlar atacağız” diyen Önder, bu adımlardan ilkinin ısıtmada atıldığını açıklayarak şunları söyledi:

DAIKIN ‘EN KÜÇÜK KOMBİ’ İLE ATAK YAPTI, ISITMADA DA LİDERLİĞE YÜRÜYOR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKALARINDAN DAIKIN, ISITMA ALANINDAKİ İDDİASINI ARTIRIRKEN, DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, “SOĞUTMADA OLDUĞU GİBİ ISITMADA DA DÜNYANIN 1 NUMARASI OLMAYA ODAKLANDIK” DEDİ. BU ALANDAKİ İLK ADIMI ‘EN KÜÇÜK KOMBI’ İLE YAPTIKLARINI BELİRTEN ÖNDER, “BÜYÜMEYİ VE ÜLKEMİZE DEĞER KATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ. 2020 YILINA KADAR YÜZDE 65 BÜYÜRKEN, YATIRIMLARIMIZA DA DEVAM EDECEĞİZ” DİYE KONUŞTU.

TÜRKİYE’NİN İLK KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ DİJİTAL KAMPANYASI DAIKIN’DEN

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKALARINDAN DAIKIN, ANNELER GÜNÜ İÇİN ÖZEL BİR VİDEO ÇALIŞMASI HAZIRLADI. BUNUN İÇİN ÖNCE BİR ŞARKI HAZIRLANIP, BİR WEB SAYFASINA KONULDU. ŞARKIYI SANİYELER İÇİNDE FOTOĞRAF VE İSİM İLE KİŞİSELLEŞTİREBİLEN KULLANICILAR, HAZIRLADIKLARI VİDEOLARI DİLEDİĞİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN ANNESİNE ARMAĞAN ETTİ…

DAIKIN TÜRKİYE PAYDAŞLARI İLE BULUŞTU

Daikin Türkiye, 18 Mayıs 2017 tarihinde Sakarya II. Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda tüm tedarikçileri ile bir araya geldi. 170 kişinin katıldığı toplantıda, geleceğe paydaşları ile birlikte emin adımlarla ilerlemeyi hedefleyen Daikin’in üretim süreçleriyle ilgili bilgi verilerek işbirliğinin arttırılması hedeflendi. Çalıştayın ilk oturumunda fabrika yönetimi tarafından Daikin stratejisi, hedefleri ve üretim süreçleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu. Kalite süreçleri ve Tedarikçi Değerlendirme prosedürleri hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından Satın Alma, factoring vb. konulu sunumlar yapılarak soru cevap bölümünde de tedarikçilerin merak ettikleri yanıtlandı. Konferansın ardından davetliler yapılan fabrika turuyla üretim hatlarını ziyaret etme imkanı da buldu. Birebir toplantıların da yapıldığı paydaş buluşmasında ileriye dönük işbirlikleri geliştirildi.

İÇ TESİSAT BULUŞMASI’NDA KAHVELER DAIKIN’DEN

Daikin’in de sponsor olduğu, İGDAŞ ve GASTECHNİCS Dergisi işbirliğiyle 25 Mayıs’ta Bayrampaşa Titanic Otel’de düzenlenen ‘1’inci İç Tesisat Buluşması’nda; sertifikalı tesisat firmaları ile sektöre mal ve hizmet sağlayan firmalar bir araya gelerek, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini tartıştı. Sektörün geleceğine ilişkin öngörülerin de paylaşıldığı buluşmada Daikin de Türkiye’de ürettiği dünyanın ilk Daikin markalı kombisinin yanı sıra tüm ısıtma çözümlerini tanıtma imkanı buldu.

ÜNİVERSİTELERDE DAIKIN SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Üniversite öğrencilerine gerek okullarında gerekse fuha İstanbul’da çeşitli eğitimler vererek onları iklimlendirme sektörünün geleceğine hazırlayan Yeşil Enerji ve Çevre Bölüm Koordinatörümüz Dr. Andaç Yakut, bu dönem 16 üniversiteden 677 öğrenciye ulaştı. Ziyaretlerinde Daikin tanıtımı, Daikin’de staj ve işe başvurma konularında bilgilendirme yapan Yakut, “Soğutucu Akışkanların Çevresel Etkileri ve Alternatif Akışkanlar Hakkındaki Son Gelişmeler” (Avrupa Birliği Yeni F Gaz Regülasyonu ve Alternatif Akışkan R32) ve “Klimalarda Sezonsal Verimlilik ve Yeni Enerji Etiketi” konularında seminerler veriyor.

DAIKIN’E SOSYAL MEDYA ÖDÜLÜ

BoomSonar ve Marketing Türkiye tarafından bu yıl ilki düzenlenen Social Media Awards Turkey kapsamında Daikin, “Veri Analitiği” kategorisinde ödüle layık görülen 2 markadan biri olarak gümüş ödülü kazandı. Veri Analitiği Ödülleri, markaların sosyal medyada gösterdikleri performansı, tarafsız ve veriye dayalı olarak hazırlanan SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarına göre değerlendiriyor.

ESG SATIŞ EKİBİ YILA SAPANCA’DA BAŞLADI

Daikin Türkiye’nin ESG (Mühendislik Sistemleri) Departmanı satış ekibi yeni mali yıla Sapanca’da düzenlenen 2 günlük toplantı ile başladı. Genel merkez ve bölge ofislerinden gelen departman üyeleri yeni döneme dair hedeflerini ve yapılacak çalışmaları birbirleriyle paylaşma şansı buldular. Daikin Türkiye’nin Sakarya’da bulunan üretim tesislerini ziyaret ile başlayan program, CEO Hasan Önder’in satış eğitimi ile devam etti. Çeşitli aktivitelerle de eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulan satış ekibi, 2017 mali yılına motivasyon ile başladı.

DAIKIN GÜRCİSTAN’DA GAZA BASTI

Türkiye’nin yanı sıra çevre ülkelerdeki satış faaliyetlerinden de sorumlu olan Daikin Türkiye’nin Gürcistan distribütörü ülkesinin önemli araba yarışı etkinliği Georgia Circuit Racing Championship’e Daikin Racing Team ile katıldı. Her yıl Gürcistan Otomobil Federasyonu tarafından düzenlenen turnuva kapsamında yapılan 14 yarışı 50 bini aşkın kişi izledi. Daikin takımı turnuvada 3’üncülük ödülünü kazandı..

DAIKIN’İN KADIN GİRİŞİMCİLERİ BİR ARAYA GELDİ

Daikin Türkiye’nin KOSGEB ve KalDer işbirliğiyle kadın girişimcilere sermayesiz iş yeri sahibi olma fırsatı verdiği Sakura Programı kapsamında Daikin ailesine katılan ‘Sakura’lar Sapanca’da yapılan toplantıda bir araya geldi.

“ANNEMLE ENGELLERİ AŞTIM” PROJESİNE DESTEK

Türkiye Beyazay Derneği’nin “Annemle Engelleri Aştım” projesi için düzenlediği etkinliğe Daikin de sponsor oldu. 8 Mayıs’ta Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen yardım gecesinde ünlü modacı Muammer Ketenci’nin tasarımlarının satışıyla bağış toplandı. 29 yıldır çalışmalarına devam eden Beyazay Derneği’nin çalışmaları kapsamında engelli çocuklarla birebir ilgileniliyor, ücretsiz tedavi ve özel eğitim hizmetleri sunuluyor.

DAIKIN BAYİLERİ ANTALYA’DA BİR ARAYA GELDİ

Türkiye genelinde faaliyet gösteren 175 Daikin bayisi, Antalya Wind of Lara Hotel’de yapılan etkinlikte bir araya gelerek yeni sezona hızlı bir giriş yaptı. Daikin CEO’su Hasan Önder’in konuşmasıyla başlayan toplantıda 2016 yılı değerlendirmesi yapılarak 2017 yılı beklentilerine dair bilgiler verildi. Yeni dönemde pazara sunulacak yeni ürünler tanıtıldı. Ayrıca yeni reklam kampanyası ve iletişim stratejisinin paylaşıldığı toplantının sonunda tüm yöneticiler sahneye çıkarak bayilerin sorularını yanıtladı. Düzenlenen gala yemeğinde tüm misafirler eğlenceli vakit geçirdi.

DAIKIN TEMİZ HAVA ELÇİLERİ AİLESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

DAIKIN TÜRKİYE, BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK BAŞLATTIĞI ‘TEMİZ HAVA ELÇİLERİ’ İLE ÇOCUKLARI ‘DOĞRU HAVA’ KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. BU KAPSAMDA HENDEK CUMHURİYET İLKOKULU’NDA DÜZENLENEN ETKİNLİK İLE YÜZLERCE ÇOCUK DAHA TEMİZ HAVA ELÇİSİ OLDU.

HER KLİMA SERİNLETİR, DAIKIN DOĞRU HAVA VERİR

‘DOĞRU HAVA UZMANI’ MOTTOSU İLE ISITMA, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA SEKTÖRÜNDEKİ İDDİASINI ORTAYA KOYAN DAIKIN, YENİ REKLAM KAMPANYASINDA TEMİZ VE SAĞLIKLI HAVANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİYOR. “HER KLİMA SERİNLETİR, DAIKIN DOĞRU HAVA VERİR” SLOGANI İLE İÇ MEKAN HAVA KALİTESİNİN ÖNEMİNİ VURGULAYAN MARKA, HAVADAKİ BAKTERİ, TOZ VE KOKUYU SÜZEN, İDEAL NEM DENGESİNİ AYARLAYAN TEKNOLOJİSİNİ ÖN PLANA ÇIKARIYOR.

DAIKIN’DEN PENDİK İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE LABORATUVAR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI DAIKIN, EĞİTİM KONUSUNDAKİ ÇALIŞMALARINA MESLEKİ EĞİTİM VEREN OKULLARA YAPTIĞI YATIRIMLARLA DEVAM EDİYOR. DAIKIN AKADEMİ VE FUHA İSTANBUL DENEYİM MERKEZİ İLE SEKTÖREL EĞİTİMLERİNİ KESİNTİSİZ OLARAK DEVAM ETTİREN DAIKIN, PENDİK İMKB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE AÇTIĞI LABORATUVAR SINIFI İLE GENÇLERİN EĞİTİMİNE KATKIDA BULUNMAYI AMAÇLIYOR.

5 YILDA 5 KAT BÜYÜYEN DAIKIN, YENİ HEDEFLERİNİ İZMİR’DE AÇIKLADI

ŞEHRE DAIKIN GELDİ’ KONSEPTİ İLE YAZ SEZONUNUN AÇILIŞINI İZMİR’DE YAPAN İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN, TÜRKİYE’DE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİNİ AÇIKLADI. TÜM ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ İLE BİRLİKTE İZMİR’DE BAYİLERİ VE SEKTÖR PROFESYONELLERİ İLE BİR ARAYA GELEN DAIKIN, 2 SHOWROOM AÇILIŞI DA YAPTI. DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, 5 YILDA 5 KAT BÜYÜYEREK SEKTÖRE VE ÜLKE EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNDUKLARINI BELİRTİRKEN, “2020 YILINDA CİROMUZU 1 MİLYAR 600 MİLYON TL’NİN ÜZERİNE TAŞIRKEN, İSTİHDAMDA BİN 500 KİŞİYE, İHRACATTA İSE 300 MİLYON DOLARA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ” DEDİ.

DAIKIN TÜRKİYE GELENEKSEL SERVİS TOPLANTISINI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRDİ DAIKIN, USTA ELLER İLE ANTALYA’DA BULUŞTU

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN JAPON DEVİ DAIKIN, ‘USTA ELLER MUTLU YÜZLER’ TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SERVİS TOPLANTISI’NDA TÜRKİYE VE CIS BÖLGESİNDEKİ SERVİSLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ. 2020 HEDEFLERİNİN KONUŞULDUĞU TOPLANTIDA SERVİSLER YENİ DÖNEM İÇİN MORAL DEPOLADI.

Hayat Boyu Öğrenme Projesi’ne destek

Tesisat Teknolojileri Eğitim Araştırma Derneği (Tesider) tarafından düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen endüstri meslek lisesi öğretmenleri, fuha İstanbul’da iklimlendirme deneyimi yaşadı. Daikin fuha Istanbul Koordinatörü Uğur Sertan’ın açılış konuşması ve fuha projesi tanıtımı ile başlayan etkinlikte 145 öğretmen, uzman sunum mühendisleri eşliğinde fuha turu gerçekleştirdi.

FUHA İSTANBUL ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

AVRUPA’NIN İLK, DÜNYANIN EN BÜYÜK İKLİMLENDİRME DENEYİM MERKEZİ DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER VE EĞİTİMLERLE SEKTÖRÜN BULUŞMA NOKTASI OLMAYA DEVAM EDİYOR.

DAIKIN TÜRKİYE ÇALIŞANLARI, YENİ MALİ YILA DÜZENLEDİKLERİ PARTİYLE GİRDİ

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI DAIKIN, NİSAN AYINDAN İTİBAREN BAŞLAYAN YENİ MALİ YILA ÇALIŞANLARIYLA BİRLİKTE GİRDİ. YÜZDE 34’LÜK BÜYÜME ORANI İLE 2016’DA DA SEKTÖR ORTALAMASININ ÜZERİNDE PERFORMANS GÖSTEREN DAIKIN EKİBİ, BU BAŞARISINI HEP BİRLİKTE KUTLADI.

DAIKIN, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNܒNÜ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İLE KARŞILADI

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ÖNCESİNDE ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU’NU YAYINLAYAN DAIKIN, BENİMSEDİĞİ ANLAYIŞI VE BU KONUDA YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI. “ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, DAIKIN İÇİN TEMEL BİR HEDEFTİR” VURGUSUNUN YAPILDIĞI RAPORDA, ‘YEŞİL İLKELER’ DOĞRULTUSUNDA ARALARINDA TÜRKİYE’NİN DE YER ALDIĞI BİRÇOK ÜLKEDE DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ.

DAIKIN TÜRKİYE, 500 BÜYÜK SANAYİ DEVİ ARASINDA 181 BASAMAK BİRDEN YÜKSELDİ

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN DÜNYA DEVİ DAIKIN, TÜRKİYE’DEKİ HIZLI BÜYÜMESİ İLE DİKKAT ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR. DAIKIN, PERFORMANSI İLE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDA 181 BASAMAK BİRDEN YÜKSELEREK 307’NCİ OLDU.

DAIKIN TÜRKİYE YENİ SEZON ÖNCESİ HEDEFLERİNİ BASINLA PAYLAŞTI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN GÜÇLÜ MARKASI DAIKIN, 2016 MALİ YILINDA ELDE ETTİĞİ BAŞARILARI VE YENİ HEDEFLERİNİ PAYLAŞIRKEN SEKTÖRDEKİ GELİŞMELER HAKKINDA DA BİLGİ VERDİ. YAPTIKLARI HABERLER İLE SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE DESTEK VEREN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELEN DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, “SOĞUTMADA BİR DEVRİM YAŞANIYOR. YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN R32’NİN YAYGINLAŞMASI ÖZELLİKLE ENERJİ TÜKETİMİ VE ÇEVRESEL ETKİLER AÇISINDAN ÇOK OLUMLU BİR DÖNÜŞÜM SAĞLAYACAK” DEDİ.

DAIKIN CİROSUNU YÜZDE 34 ARTIRDI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDER ŞİRKETİ DAIKIN, 2016 MALİ YIL SONUÇLARINA GÖRE YÜZDE 34 BÜYÜME KAYDETTİ. DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, 1 MİLYAR TL’YE ULAŞAN CİRO İLE BİRLİKTE, ÇALIŞAN SAYISININ BİN 19 KİŞİYE, İHRACATIN DA 100 MİLYON DOLARA ULAŞTIĞINI BELİRTİRKEN, “AR-GE VE İNOVASYON FAALİYETLERİMİZİN SONUÇLARINI ALACAĞIMIZ 2017 YILINDA DA ÇİFT HANELİ BÜYÜYEREK, İHRACATTAKİ İDDİAMIZI ARTIRACAĞIZ. FUSION 20 HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA 2020’YE HAZIRIZ” DEDİ.

DAIKIN TÜRKİYE FUTBOL TAKIMI KURULDU

Daikin Türkiye çalışanları, kurdukları futbol takımıyla kurumsal şirketlerin futbol arenası Lotto Şirketler Futbol Ligi’nin 14’üncü sezonunda yer alacak. Sakarya’da bulunan üretim tesislerinden, Gebze’de bulunan lojistik deposuna, İstanbul ofislerine kadar çeşitli bölümlerden çalışanlar futbol ligi için bir araya geldi. Hem spor yapmak, hem iletişimi artırmak, hem de her alanda olduğu gibi Daikin’i en iyi şekilde temsil etmek için kurulan takımın teknik kadrosunda, Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen ve İhracat Bölüm Müdürü Batuhan Unan yer alıyor. Yoğun bir antrenman programından sonra sahaya çıkacak olan Daikin futbol takımı, farklı sektörlerden iddialı takımlarla karşı karşıya gelecek.

BİLGİ YARIŞMASINA SPONSOR OLDUK

Şile Belediyesi ve Daikin sponsorluğuyla Şile Dere Köyleri Platformu’nun Şile Kültür Merkezi’nde bu yıl 4’cüsü düzenlenen bilgi yarışmasının şampiyonu Oruçoğlu Köyü gençleri oldu.

SAÜ ROBOT TOPLULUĞU’NDAN “EN İYİ TASARRUF, VERİMLİLİKTİR” ETKİNLİĞİ

Sakarya Üniversitesi Robot Topluluğu tarafından “En İyi Tasarruf, Verimliliktir!” adlı bir etkinlik düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) Dağıtım Müdür Yardımcısı Dr. Ersan Şentürk ile Daikin Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme Sistemleri Uygunluk ve Güvenirlilik sorumlusu Aydın Bostancı katıldı.

DAIKIN AKADEMİ KİTAP GÜNLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Daikin Akademi; Daikin Genel Merkezi, Maltepe Satış Sonrası Hizmetler ve Akademi binası ile Hendek Üretim Tesisleri’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. 23- 24 ve 27 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Daikin Akademi Kitap Günleri’nde, İş Bankası Kültür Yayınları Daikin çalışanlarına özel yüzde 30 indirim sundu. Ofislere küçük çaplı bir kitap fuarı havası katan etkinlik yoğun ilgi gördü.

ÇALIŞANLARIMIZ TAVLA YETENEKLERİNİ KONUŞTURDU

Daikin Türkiye çalışanlarını, 2016 yılını kıran kırana bir tavla turnuvasıyla kapattı. Aralık ayı boyunca süren tavla turnuvasında 64 yarışmacı tavla yeteneklerini konuşturdu. Çeşitli departmanlardan rakiplerini eleyerek ilk 3’e girmeyi başaran Tuğçe Yıldırıcı, Memet Taşyüz ve Yüksel Cafer Kara, cep telefonu ödüllerini Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder’den aldı. Daikin Türkiye’nin şirket içi turnuvaları devam edecek.

EGD YILBAŞI BULUŞMASI’NDA DAIKIN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Ekonomi Gazetecileri Derneğinin (EGD) geleneksel “Yılbaşı Buluşması”nın 12’ncisi Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi. EGD üyeleri, siyaset ve iş dünyasından isimlerin bir araya geldiği etkinliğin açılışında konuşan EGD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Toprak, Türkiye’nin 2016’da belki 100 yılda bir görülebilecek zorluklar yaşadığını ifade ederek, “İnşallah 2017, bu zorlukların aşıldığı, barış, kardeşlik ve dostluğun pekiştiği, ekonominin çok öne çıktığı bir yıl olur” dedi. Toprak, 800’e yakın üyesiyle EGD’nin büyük dayanışma örneği sergileyen ve ülkedeki gelişmeler karşısında önemli refleksler gösteren bir dernek olduğunu söyledi.

BAŞARILI DİSTRİBÜTÖRÜMÜZÜ ÖDÜLLENDİRDİK

Daikin Türkiye İhracat Departmanı, Yurt Dışı Projeler Bölümü, Kırgızistan distribütörü ATL LLC firmasını 2016 yılında gösterdiği yüksek performans sebebiyle ödüllendirdi. 2007 yılından beri Daikin distribütörü olan ATL, geçtiğimiz yıl Kırgızistan’ın en büyük alışveriş merkezi Asia Mall başta olmak üzere birçok projeye imza atmıştı.

HASAN ÖNDER, ESKİŞEHİR’DE GENÇLERLE BULUŞTU

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Anadolu Üniversitesi Endüstri ve Verimlilik Kulübü’nün düzenlediği 11’inci MÜYAK (Mühendislik ve Yönetim Akademisi) etkinliğinde tecrübelerini gençlerle paylaştı.

DAIKIN’DEN KIZAK SPORUNA DESTEK

3’ÜNCÜ TÜRKİYE KIZAK ŞAMPİYONASI ERZURUM PALANDÖKEN’DE DAIKIN SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİ. 92 SPORCUNUN FARKLI KATEGORİLERDE KIYASIYA MÜCADELE ETTİĞİ YARIŞLARDA, ASUMAN BAYRAK, İSA GÜZELOĞLU, ŞEYMANUR GÜNER, YUSUF ÖZCAN, SILANUR YİĞİT VE ARDA TEKİN ŞAMPİYON OLDU.

DAIKIN, SEKTÖRÜNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR

LİDERİ OLDUĞU İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK ÇALIŞMALARA DESTEĞİNİ DEVAM ETTİREN DAIKIN, “3’ÜNCÜ DOĞALGAZ İÇ TESİSAT BULUŞMASI”NA SPONSOR OLDU. DAIKIN, BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE SEKTÖRÜN MEVCUT DURUMU VE GELECEĞİNİ İLGİLENDİREN KONULARDAKİ ETKİNLİKLERE İŞTİRAK EDEREK, PAYDAŞLARI İLE BİR ARAYA GELMEYİ HEDEFLİYOR.

DAIKIN EUROPE, GELECEĞİN FABRİKASI ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

DAIKIN EUROPE NV (DENV), 2 ŞUBAT TARİHİNDE BRÜKSEL’DE YAPILAN TÖRENDE 2017 “GELECEĞİN FABRİKASI” ÖDÜLÜNÜ ALDI. BU BAŞARI İLE DENV FABRİKASINA, “4.0 GELECEĞİN FABRİKASI” ÜNVANI VERİLDİ.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ’NDE GENÇLERLE BULUŞMA “Her ne iş yapıyorsanız uzmanı olun ve her zaman sahaya yakın durun”

SABANCI ÜNİVERSİTESİ IMIS’17 ETKİNLİĞİNDE GENÇLERLE BİR ARAYA GELEN DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, İŞ HAYATINDA EDİNDİĞİ TECRÜBELERİ AKTARDI. GENÇLERE YAPTIKLARI İŞTE UZMANLAŞMALARINI ÖNEREN ÖNDER, GELECEĞİN YÖNETİCİ ADAYLARINA SAHAYA YAKIN DURMALARI GEREKTİĞİNİ ANLATTI. ÖNDER, İŞ HAYATINDA RASYONEL OLMAK KADAR DUYGUSAL ZEKAYA İHTİYAÇ OLDUĞUNU DA VURGULADI.

DAIKIN ÇUKUROVA’DA 1 GÜNDE 6 SHOWROOM AÇTI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ ŞİRKETİ DAIKIN, TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜRKEN ÇUKUROVA BÖLGESİ’NE ÖZEL BİR ÖNEM VERDİĞİNİ GÖSTERDİ. DAIKIN, ISITMA ALANINDAKİ EN BÜYÜK DİSTRİBÜTÖRLERİNDEN BAŞARAN ISI İLE BİRLİKTE, 23 ŞUBAT’TA ADANA’DA 5, MERSİN’DE 1 YENİ SHOWROOM AÇILIŞI YAPTI.

KOŞUYOLU KORU EVLERİ, TEK BİR DIŞ ÜNİTE İLE TÜM İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİNE SAHİP OLDU

AVRUPA’DA OLDUĞU GİBİ TÜRKİYE’DE DE GAYRİMENKUL PROJELERİNİN TERCİHİ OLAN DAIKIN VRV SİSTEMLER, KOŞUYOLU KORU EVLERİ’NE DE İKLİMLENDİRME KONFORU YAŞATIYOR. VERİMLİLİK VE TASARRUF DEĞERLERİYLE ÖNE ÇIKAN DAIKIN VRV SİSTEMLERİ TERCİH EDEN KOŞUYOLU KORU EVLERİ, TEK BİR DIŞ ÜNİTEDEN TÜM İKLİMLENDİRME İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR.

AZERBAYCAN, TÜRKMENİSTAN, KAZAKİSTAN VE KIRGIZİSTAN’IN EN BÜYÜK PROJELERİ DAIKIN’İ SEÇTİ

TÜRKİYE’DE GELİŞTİRİLEN PEK ÇOK GAYRİMENKUL VE AVM PROJESİNİN İKLİMLENDİRME TERCİHİ OLAN DAIKIN, CIS ÜLKELERİNDE DE BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR. İHRACATIN YANI SIRA DOĞRUDAN ÜSTLENDİĞİ PROJELERLE DE ÖNEMLİ İŞLERE İMZASINI ATAN DAIKIN, AZERBAYCAN, TÜRKMENİSTAN, KAZAKİSTAN VE KIRGIZİSTAN’IN EN YENİ VE EN BÜYÜK PROJELERİNDE DE İKLİMLENDİRME KONFORU YAŞATIYOR.

YENİ NESİL MİNİ VRV İLE KONFOR VE TASARRUF ÇITASINI DAHA DA YUKARI TAŞINIYOR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN JAPON DEVİ DAIKIN, MUCİDİ OLDUĞU VRV SİSTEMLERİN EN KOMPAKT MODELİ YENİ NESİL MİNİ VRV IV-S İLE KONFOR VE TASARRUF ÇITASINI DAHA DA YUKARI TAŞIDI. DAHA AZ YER KAPLAYAN, YÜZDE 28 DAHA YÜKSEK ENERJİ VERİMLİLİĞİ SAĞLAYAN YENİ NESİL MİNİ VRV, DAHA DÜŞÜK İŞLETME MALİYETİ VE DAHA DÜŞÜK CO2 EMİSYONU İLE ÇEVRECİ BİR İKLİMLENDİRME KONFORU SUNUYOR.

SAKARYA’DA ÜRETİLECEK, DÜNYAYA İHRAÇ EDİLECEK

İklimlendirme sektörünü domine eden şirket olarak ısıtmadaki iddiasını artıran ve kulvarında bir ilk olan tam yoğuşmalı Daikin Kombi’sini ISH Fuarı’nda tanıtan firma, bu yenilikçi cihazı ile büyük ilgi topladı.

BÖLGENİN LOJİSTİK ÜSSÜ OLDUĞUMUZU GÖSTERMİŞ OLDUK

İklimlendirme sektörünü domine eden şirket olarak ısıtmadaki iddiasını artıran ve kulvarında bir ilk olan tam yoğuşmalı kombisini ISH Fuarı’nda tanıtan Daikin, bu yenilikçi cihazı ile büyük ilgi topladı.

İklimlendirme devi DAIKIN, Japon teknolojisini soğutmadan sonra ısıtmaya da taşıdı

DAIKIN ilk kombisini Türkiye’de üretti, aynı anda Avrupa’ya sundu

SUAT KAYAALP: “2017 yılında büyüyeceğimize inanıyorum”

BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜNDE HİZMET VERİRKEN, BÖLGESİNDE KLİMA SERVİS VE SATIŞINDA BÜYÜK BİR BOŞLUK OLDUĞUNU GÖREN SUAT KAYAALP, BU ALANDA BİR GİRİŞİMDE BULUNUR. HALEN, 12 KİŞİLİK YETKİN BİR EKİPLE ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEN SUAT KAYAALP, “GÜCÜMÜZÜ DAIKIN İLE BİRLEŞTİREREK BİREYSEL SİSTEMLER KLİMA SATIŞ VE SERVİSLİĞİNDE BÖLGEMİZİN EN BÜYÜK FİRMASI OLDUK” DİYOR.

DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, SEKTÖR PROFESYONELLERİNİ BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

İKLİMLENDİRME KONUSUNDA AVRUPA’NIN İLK, DÜNYANIN İSE EN BÜYÜK DENEYİM MERKEZİ OLARAK FAALİYET GÖSTEREN DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, SEKTÖRÜNÜN GELİŞİMİNE YÖN VERECEK ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR. AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA BİNLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLAYAN FUHA İSTANBUL’UN ŞUBAT AYI KONUK KONUŞMACISI SABANCI CENTER MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ MÜDÜRÜ ESER ÇİZER OLDU. ÇİZER, ‘UZMAN GÜNLERİ’NDE ’TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK İLK YAPISI OLAN SABANCI CENTER’DA, ENERJİ VERİMLİLİĞİ UYGULAMALARINI ANLATTI.

Daikin çalışanları, Daikin Radyo’da Dj’lik yapıyor!

Şirket felsefesinin temelinde “önce insan” olan Daikin, çalışanlarının kendilerini mutlu ve özgür hissettiği bir iş ortamı sağlamaya devam ediyor.

85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Daikin esintisi

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ticaret fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl 26 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında 85’inci kez gerçekleşti. Her yıl başka bir temayla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki ana teması ise “inovasyon” oldu. Daikin de göz alıcı standıyla katıldığı fuarda; split klimalar, ısıtma, Altherma ısı pompası ve VRV ürünlerini tanıttı. Ürünlerin yanında, Daikin’in iklimlendirme deneyim merkezi Solution Plaza fuha İstanbul’dan getirdiği deneyim araçları ve inovatif ürünleri de ziyaretçilerle buluştu. Yaklaşık 3 milyon kişinin ziyaret ettiği 85’inci İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, iklimlendirmenin geleceğinin anlatıldığı Daikin standı yoğun ilgi gördü.

DAIKIN SAKURA KADIN GİRİŞİMCİ PROGRAMI’NIN 2’NCİ ETABI TAMAMLANDI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDER KURULUŞU DAIKIN’IN SAKURA PROGRAMI, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNE KADIN GİRİŞİMCİLER KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR. KOSGEB VE KALDER İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NIN TAMAMLANAN İKİNCİ ETABI İLE BİRLİKTE 22 KADIN GİRİŞİMCİ KENDİ İŞİNİN PATRONU OLARAK İŞ HAYATINA ATILDI.

PRUVA 34 SAKİNLERİ, MAVİ VE YEŞİLİN KEYFİNİ DAIKIN MİNİ VRV KONFORU İLE SÜRECEK

MARMARA DENİZİ’Nİ VE YEŞİLİ KUCAKLAYAN BİR PROJE OLARAK BAKIRKÖY’DE HAYATA GEÇİRİLEN PRUVA 34, İKLİMLENDİRME KONUSUNDAKİ TERCİHİNİ DAIKIN MİNİ VRV® SİSTEMLERDEN YANA YAPTI. PRUVA 34 SAKİNLERİ, ISITMA VE SOĞUTMA İHTİYAÇLARINI BİRBİRLERİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK DAIKIN MİNİ VRV İLE KARŞILAYARAK HEM YÜKSEK VERİM HEM DE DÜŞÜK ENERJİ MALİYETİ AVANTAJI YAŞAYACAK.

DAIKIN, BAŞARAN ISI’YI DA AİLESİNE KATTI

SOĞUTMADAKİ İDDİASINI ISITMAYA DA TAŞIYAN DAİKİN, BU DOĞRULTUDA BAYİ AĞINI YENİDEN YAPILANDIRIRKEN, BAŞARAN ISI İLE İŞ BİRLİĞİNE GİTTİ. İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDEKİ 92 YILLIK UZMANLIĞINI GENİŞ BAYİ AĞI VE ÜRÜN GAMI İLE TÜRKİYE GENELİNDE YAYGINLAŞTIRAN DAIKIN, HALEN 45 İLDE HİZMET VEREN BAŞARAN ISI SİSTEMLERİ İLE DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI İMZALADI.

DAIKIN, VİETNAM’DA 10 MİLYAR YEN’LİK YATIRIMLA YENİ BİR KLİMA TESİSİ KURUYOR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN DÜNYA LİDERİ DAIKIN, FARKLI COĞRAFYALARDAKİ YATIRIMLARI İLE BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR. SON OLARAK 10 MİLYAR YEN’LİK BİR YATIRIMLA VİETNAM’DA BİR KLİMA ÜRETİM TESİSİ KURMA KARARI ALAN DAIKIN, BÜYÜYEN ASYA PAZARINDAKİ ETKİNLİĞİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR.

ISINIRKEN TASARRUF ETMEK İSTEYENLERİN TERCİHİ DAIKIN ALTHERMA 10 YAŞINDA

GELİŞTİRDİĞİ ÇEVRECİ ÜRÜN VE ÇÖZÜMLERLE İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNE YÖN VEREN DAIKIN’İN, DÜNYANIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN ISI POMPASI ALTHERMA 10’UNCU YAŞINI KUTLUYOR. HAVADAN SUYA ISI POMPALARININ MUCİDİ DAIKIN ALTHERMA, DÜNYADA 800 BİNİ AŞAN KULLANICISININ ISINMA VE SICAK SU İHTİYACINI EKONOMİK VE ÇEVRE DOSTU BİR KONFOR ORTAMINDA KARŞILIYOR.

DAIKIN’DEN YENİ EKONOMİK VE VERİMLİ İKLİMLENDİRME SERİSİ VZ SERİSİ

SULU SOĞUTMA GRUPLARI OLARAK DA BİLİNEN CHILLER SİSTEMLER İLE YENİ VE YENİLENMEKTE OLAN BİNALAR İÇİN EN İDEAL ÇÖZÜMLERİ GELİŞTİREN DAIKIN, YENİ VZ SERİSİ İLE DAHA EKONOMİK VE DAHA VERİMLİ BİR İKLİMLENDİRME İMKANI SUNUYOR. DAIKIN’İN YENİ EWWD-VZ SU SOĞUTMALI SOĞUTMA GRUBU SERİSİ, ÜSTÜN FREKANS İNVERTERLİ VİDALI KOMPRESÖR TEKNOLOJİSİ VE YÜKSEK VERİMLİ ISI EŞANJÖRLERİ İLE TAM YÜKTE 5.7’YE VARAN EER DEĞERLERİNE, KISMİ YÜKTE İSE 8.3’E VARAN ESEER DEĞERLERİNE ULAŞIYOR.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YÖN VERENLER REAL ESTATE STARS’TA BİR ARAYA GELDİ

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YÖN VEREN ŞİRKETLERİ TEŞVİK ETMEYİ AMAÇLAYAN “REAL ESTATE STARS ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU. İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI DAIKIN’İN ANA SPONSORLUĞUNDA İLKİ BU YIL GERÇEKLEŞEN REAL ESTATE STARS’DA TÜRKİYE’NİN EN ÇOK SATIŞ YAPAN ŞİRKETİ ADET VE CİRO BAZINDA EMLAK KONUT OLURKEN, NEF DE TÜRKİYE’NİN EN ÇOK PROJE YÜRÜTEN ŞİRKETİ ÖDÜLÜNÜ ALDI.

Daikin Europe Başkanı Masatsugu Minaka:

“Biz Türkiye’deyiz ve Türkiye’de olmaya devam edeceğiz”

DAIKIN’DEN BABYLON ÇEŞME’DE SERİNLETEN KULLANICI DENEYİMİ

KULLANICILARINA İKLİMLENDİRME DENEYİMİ YAŞATABİLMEK İÇİN DÜNYANIN EN BÜYÜK İKLİMLENDİRME DENEYİM MERKEZİ FUHA İSTANBUL’U AÇAN DAIKIN, BU KONUDAKİ İDDİASINI ŞİMDİ DE PLAJLARA TAŞIYOR. DAIKIN, İLKİNİ BABYLON ÇEŞME’DE AÇTIĞI ‘SERİNLEME ODASI’ İLE GÜNEŞLENİRKEN SICAKTAN BUNALANLARA KLİMA KONFORUNDA SERİNLEME FIRSATI SUNUYOR.

İZMİR’İN EN YÜKSEK KULELERİ İKLİMLENDİRME KONFORU İÇİN DAIKIN’İ SEÇTİ

FOLKART TOWERS BAYRAKLI PROJESİ SAKİNLERİ YÜKSEK VERİM, ENERJİ TASARRUFU VE KONFORU İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ DAIKIN FARKIYLA YAŞIYOR. YAĞCIOĞLU MİMARLIK TARAFINDAN TASARLANAN 200 METRE ANTEN YÜKSEKLİĞİYLE AVRUPA’NIN 5’İNCİ VE TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK 2’NCİ İKİZ KULESİ OLAN FOLKART TOWERS’TA DAIKIN’İN ÜSTÜN TEKNOLOJİLİ İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ KULLANILIYOR.

DAIKIN TÜRKİYE, MERSİN’DEKİ 6’NCI SHOWROOM’UNU HİZMETE AÇTI

TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜME ATAĞINI BAYİ KANALI İLE DE DEVAM ETTİREN DAIKIN, MERSİN’DEKİ 6’NCI SHOWROOM’UNU AÇTI. BU AÇILIŞ SIRASINDA YENİ BÜYÜME PLANLARINI AÇIKLAYAN DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, MESİAD TARAFINDAN DÜZENLENEN KONFERANSA DA KATILARAK, GİRİŞİMCİ LİDERLİK KONUSUNDAKİ DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.

DAIKIN, PAYDAŞLARI İLE İFTAR YEMEKLERİNDE BULUŞTU

PAYDAŞLARI İLE SIK SIK BİR ARAYA GELEN DAIKIN TÜRKİYE, RAMAZAN AYINDA DÜZENLEDİĞİ İFTAR YEMEKLERİ İLE SEKTÖR YÖNETİCİLERİ, İŞ ADAMLARI, DERNEKLER VE BAYİLERİ İLE BULUŞTU.

DAIKIN 5’İNCİ YILINDA TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK DEVİ ARASINA GİRDİ

DAIKIN, TÜRKİYE’DE DOĞRUDAN YATIRIMCI OLARAK FAALİYET GÖSTERDİĞİ 5’İNCİ YILINDA 500 DEV ŞİRKET ARASINA GİRMEYİ BAŞARDI. CAPİTAL 500’DE 29 BASAMAK YÜKSELEREK 280’İNCİ SIRAYA YERLEŞEN DAIKIN TÜRKİYE, FORTUNE 500 SIRALAMASINDA DA 19 BASAMAK BİRDEN İLERLEYEREK 214’ÜNCÜ SIRAYA YÜKSELDİ.

ATAKÖY’ÜN YENİ KULELERİ SELENIUM ATAKÖY, İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN’İ TERCİH ETTİ

AŞÇIOĞLU İNŞAAT TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN SELENIUM ATAKÖY, DAIKIN’İN PERFORMANSI TESCİLLİ VRV IV SİSTEMLERİ İLE İKLİMLENDİRİLECEK. DAIKIN VRV IV, SELENIUM ATAKÖY SAKİNLERİNE, AKILLI ENERJİ YÖNETİMİNDEN UZAKTAN İNTERNET ERİŞİMİNE KADAR BİR DİZİ AYRICALIKLA VERİMLİLİK VE TASARRUF DEĞERLERİ YÜKSEK İKLİMLENDİRME KEYFİ YAŞATACAK.

Argon Mühendislik sahibi Özgür Aysen: “Daikin ürünleri her dönem sektörün standartlarını belirliyor”

ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞܒNE BAĞLI OLARAK MERSİN’DE FAALİYET GÖSTEREN ARGON MÜHENDİSLİK, BİREYSEL SİSTEMLER, VRV SİSTEMLER, HAVALANDIRMA TASARIM VE EKİPMAN TEDARİĞİ BAŞTA OLMAK ÜZERE İLKİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR. GENİŞ BİR ALANDA HİZMET VERDİKLERİNİ SÖYLEYEN ARGON MÜHENDİSLİK KURUCUSU VE SAHİBİ ÖZGÜR AYSEN, ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA SEKTÖRÜN GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRİYOR VE “İNOVATİF YARIŞTA GERİDE KALAN FİRMALARIN GÜNDEMİ VE REKABETİ, ‘SATIŞ SONRASI HİZMETLER’ ALANINDA YAŞANACAK” DİYOR.

DAIKIN, EN YENİ KLİMA SERİSİ OLAN N SERİSİ’Nİ SATIŞA SUNDU

GENİŞ ÜRÜN GAMINI TÜKETİCİ TALEP VE BEKLENTİLERİ DOĞRULTUSUNDA GELİŞTİRMEYE DEVAM EDEN DAIKIN, YAZ AYLARINDA N SERİSİ KLİMALARI SATIŞA SUNDU. DAIKIN N SERİSİ, EN ÜST DÜZEYDE SUNDUĞU İKLİMLENDİRME KONFORU İLE SADECE ORTAMLARI DEĞİL, YÜZDE 50’YE VARAN TASARRUF ORANI İLE KULLANICISININ BÜTÇESİNİ DE FERAHLATIYOR.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YÖN VERENLER REAL ESTATE STARS’DA BİR ARAYA GELDİ

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE YÖN VEREN ŞİRKETLERİ TEŞVİK ETMEYİ AMAÇLAYAN “REAL ESTATE STARS ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU. İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI DAIKIN’İN ANA SPONSORLUĞUNDA İLKİ BU YIL GERÇEKLEŞEN REAL ESTATE STARS’DA TÜRKİYE’NİN EN ÇOK SATIŞ YAPAN ŞİRKETİ ADET VE CİRO BAZINDA EMLAK KONUT OLURKEN, NEF DE TÜRKİYE’NİN EN ÇOK PROJE YÜRÜTEN ŞİRKETİ ÖDÜLÜNÜ ALDI.

DAIKIN TÜRKİYE’NİN AR-GE EKİBİ, YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN JAPON DEVİ DAIKIN, AR-GE KONUSUNDAKİ İDDİASINI TÜRKİYE’YE TAŞIDI. YÜRÜTTÜĞÜ FAALİYETLER SONUCUNDA BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞINCA VERİLEN AR-GE MERKEZİ BELGESİNİ ALAN DAIKIN TÜRKİYE AR-GE DEPARTMANI, BU İTİCİ GÜÇ İLE MALİYET DÜŞÜRÜCÜ GÜNCELLEMELER VE YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ.

Daikin Europe Başkanı Masatsugu Minaka:“Biz Türkiye’deyiz ve Türkiye’de olmaya devam edeceğiz”

15 Temmuz darbe girişiminin kısa sürede püskürtülmesi dünyada büyük yankı bulurken, Türkiye’de yatırımı olan şirketlerin de güvenini artırdı. Türkiye’ye 2011 yılında bir satın almayla giren Daikin’in Europe Başkanı Masatsuga Minaka, Sabah Gazetesi’nden Metin Can’a verdiği röportajda, “Büyük bir tehlikeyi gerçek bir demokrasi örneği vererek atlatmayı başardınız...

Daikin Akademi fark yaratıyor

Daikin Türkiye Akademi, 13 Mayıs’ta tüm iç eğitmenleri ile buluştuğu ve artık gelenekselleşen “İç Eğitmenler Günü”nü gerçekleştirdi.

Daikin Yöneticileri, öğrencilere yol gösteriyor

Daikin, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrenci Temsilciliği’yle birlikte “Global Şirkette İş Yaşamı” panelini düzenledi. 18 Mayıs’ta gerçekleştirilen panelde Daikin yöneticileri; Japon iş yapış kültürü, iş hayatında mühendis olmak, Daikin’de çalışmak gibi konularda okul sonrası profesyonel yaşamlarında öğrencilere rehber olacak tecrübelerini paylaştı.

Daikin liderlik derslerine devam ediyoruz

İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından organize edilen 11’inci Yönetim Günleri, “Sürdürülebilir Liderlik” başlığı altında 8-9-10 Nisan tarihlerinde Sütlüce Kampüsü’nde yapıldı. Daikin’in de sponsor olarak desteklediği etkinlik kapsamında, Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen öğrenciler ile tecrübelerini paylaştı

Fuarda Daikin’e büyük ilgi

Isıtma, soğutma ve iklimlendirme alanında Ukrayna’da düzenlenen en büyük fuar olan Aqua- Therm Kiev’e katılan Daikin, yenilikçi ürünleri ile büyük ilgi gördü.

DAIKIN USTA, KLİMA SEÇMENİN İPUÇLARINI VERİYOR!

Klima almayı düşünüyorum. Ancak çok sayıda marka var. Nasıl seçim yapacağım?

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN PROFESYONELLERİ DAIKIN İLE ‘UZMAN GÜNLERİ’NDE BİR ARAYA GELİYOR

DÜNYADA EN BÜYÜK, AVRUPA’DA VE TÜRKİYE’DE İSE BİR İLK OLAN DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN BULUŞMA NOKTASI OLDU. BU KAPSAMDA DÜZENLENEN ‘UZMAN GÜNLERİ’NİN İLK KONUK KONUŞMACISI OLAN YÜKSEK MÜHENDİS SABİT CEVAT TANRIÖVER, “TASARIMCI GÖZÜYLE VRV SİSTEM” BAŞLIĞI ALTINDA; KULLANICI DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.

DAIKIN TÜRKİYE, BAYİLERİYLE BİRLİKTE SAĞLAM ADIMLARLA YÜRÜYOR

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN DÜNYA DEVİ DAIKIN, TÜRKİYE ÇAPINDA FAALİYET GÖSTEREN BAYİLERİ İLE ÇEK CUMHURİYETİ’NİN BAŞKENTİ PRAG’DA BİR ARAYA GELDİ. 4 GÜN SÜREN VE PLSEN’DEKİ DAIKIN FABRİKASININ DA ZİYARET EDİLDİĞİ GEZİDE, DAIKIN TÜRKİYE’NİN YENİ DÖNEM HEDEF VE STRATEJİLERİ BAYİLER İLE PAYLAŞILDI.

DAIKIN 23 NİSAN’I ‘TEMİZ HAVA ELÇİLERİ’ İLE BİRLİKTE KUTLADI

DÜNYANIN EN BÜYÜK, AVRUPA’NIN İLK İKLİMLENDİRME DENEYİM MERKEZİ DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, BU KEZ ÇOCUK ZİYARETÇİLERİ İLE MUTLU BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPTI. DAIKIN TÜRKİYE, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI ÇALIŞANLARININ ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE FUHA İSTANBUL’DA KUTLADI. BU ANLAMLI GÜNÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLAYAN MİNİKLER, AYNI ZAMANDA DAIKIN’İN İLK ‘TEMİZ HAVA ELÇİLERİ’ DE OLDU.

GÖL PANORAMA EVLERİ, YEŞİL TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ AIRFEL RADYATÖRLER İLE ISINACAK

EMLAK KONUT GYO GÜVENCESİYLE BEMA İNŞAAT TARAFINDAN BAHÇEŞEHİR’DE HAYATA GEÇİRİLEN GÖL PANORAMA EVLERİ, PANEL TERCİHİNİ AIRFEL’DEN YANA YAPTI. GÖL PANORAMA EVLERİ’NDE BÖLGEYE KAZANDIRILACAK BİN 431 KONUT VE 40 TİCARİ ÜNİTE, ZİRKONYUM VE KATAFOREZ BOYA TEKNOLOJİLİ, ÇEVRE DOSTU AIRFEL RADYATÖRLER İLE ISINMA KONFORU YAŞAYACAK.

DAIKIN, TÜRK MİLLİ FUTBOL TAKIMI’NIN İKLİMLENDİRME SPONSORU OLDU

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDER MARKASI DAIKIN, TÜRK MİLLİ FUTBOL TAKIMI’NIN İKLİMLENDİRME SPONSORU OLDU. SPORA VE SPORCUYA VERDİĞİ DESTEĞİ A MİLLİ FUTBOL TAKIMI İLE TAÇLANDIRAN DAIKIN, DÜNYADA İLK KEZ BİR ÜLKENİN MİLLİ TAKIM SPONSORLARI ARASINA GİRDİ.

DAIKIN ‘EN ÇOK SPLİT KLİMA İHRACATI YAPAN MARKA ÖDÜLܒNÜN SAHİBİ OLDU

TÜRKİYE’Yİ AR-GE VE LOJİSTİK ÜSSÜ YAPMA KONUSUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLEYEN DAIKIN, 2015 YILINDA EN ÇOK SPLİT KLİMA İHRACATI YAPAN İKLİMLENDİRME MARKASI OLDU. DAIKIN BU BAŞARISI İLE İSİB’İN ‘EN ÇOK SPLİT KLİMA İHRACATI YAPAN MARKA ÖDÜLܒNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

İTALYAN ZANOTTİ, DAIKIN BÜNYESİNE KATILDI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN MARKASI DAIKIN, İTALYA’DA ZANOTTİ ŞİRKETİNİ DE BÜNYESİNE KATTI. GIDA, MARKET VE SOĞUK ZİNCİR LOJİSTİĞİ ALANLARINDA İTALYA’NIN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLAN ZANOTTİ, PERAKENDE SEKTÖRÜNDE DAIKIN’İN AĞIRLIĞINI ARTIRACAK. DAIKIN BU ALANDA AVRUPA’NIN YANI SIRA ASYA, AMERİKA VE ÇİN PAZARINDAKİ BÜYÜMESİNİ DE SÜRDÜRECEK.

GALATASARAY TAÇSPOR TESİSLERİ DAIKIN PARK VOLEYBOL SALONU AÇILDI

GALATASARAY VOLEYBOL TAKIMLARININ KULLANACAĞI ATAŞEHIR’DEKİ TAÇSPOR TESİSLERİ DAIKIN PARK VOLEYBOL SALONU’NUN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. AÇILIŞ TÖRENİNDE GALATASARAY SPOR KULÜBÜ BAŞKANI DURSUN AYDIN ÖZBEK, TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI ÖZKAN MUTLUGİL, İKİNCİ BAŞKAN CENGİZ ÖZYALÇIN, BAŞKAN YARDIMCISI NASUHİ SEZGİN, YÖNETİM KURULU ÜYELERI URAL AKÜZÜM, ALİ YÜCE, BURÇİN ASLAN VE SELİM ARDA ÜÇER, KULÜP İDARİ DİREKTÖRÜ MUSTAFA TURGUN DA HAZIR BULUNDU.

DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ’NİN BU YILKİ ŞAMPİYONU TORBJÖRN BLOMDAHL

DÜNYACA ÜNLÜ BİLARDOCULARIN VE TÜRK BİLARDO MİLLİ TAKIMI OYUNCULARININ KATILDIĞI DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ FİNALLERİ NEFES KESEN MAÇLARIN ARDINDAN TAMAMLANDI. KUPAYI İSE İKİNCİ KEZ TORBJÖRN BLOMDAHL KAZANDI.

İSKİD Bowling Turnuvası’nın İlki gerçekleşti

Bu yıl ilki düzenlenen İSKİD Bowling Turnuvası, 17 Şubat 2016 t arihinde Cevahir AVM Atlantis Bowling Salonu’nda gerçekleştirildi. Firma çalışanları ve ailelerinin katıldığı 100 kişilik organizasyonda Cenk, Daikin, Danfos s, Ercan Teknik, Form Grup, İmco, Makro Teknik, Niba, Systemair HSK ve Trox firm aları yarıştı. Şirketlerin 5’er kişilik takımlar halinde mücadele ettiği turnuvaya bundan sonraki yıllarda daha yüksek bir katılım bekleniyor.

Daikin ödüle doymuyor

Daikin Industries, Ltd. RobecoSAM Sustainability Awards 2016 kapsamında Bronze Class ödülünün sahibi oldu. Sosyal sorumluluk alanında yapılan global yatırımları değerlendiren bir araştırma enstitüsü olan İsviçreli RobecoSAM, aynı zamanda Daikin’i “Industry Mover” (sektöre yön veren) olarak seçti. Bu unvan, yıl içinde sürdürülebilirlik alanında sektöre en çok katkı yapan şirketlere veriliyor.

Daikin Grubu, ABD’li şirketi bünyesine kattı

Daikin Industries, ABD’nin lider hava filtresi üreticisi Flanders Holdings LLC şirketini 430 milyon dolara satın aldı. Flanders, başta tıbbi ürün, gıda işleme ve endüstriyel temiz odalarda kullanılan üretimlerde bulunuyor. Son derece işlevsel ve katma değeri yüksek olan bu ürünler dünyanın pek çok tarafında satılıyor. Flanders’in ticari kullanımdan konut tipine uzanan geniş bir ürün gamına ve de geniş bir ulusal satış ağına sahip olduğu biliniyor. Bu satın almadan sonra, Daikin Grubu’nun filtreleme alanındaki yıllık satışının 100 milyar yen düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Enerji Verimliliği Haftası verimli geçti.

14-16 Ocak tarihlerinde WOW Convention Center’da gerçekleşen Enerji Verimliliği Haftası çerçevesinde düzenlenen 7’nci Enerji Verimliliği Forumu’nda sektörün önemli isimleri bir araya geldi. Forum kapsamında, “Binalarda Enerji Verimliliği Uygulama Teknikleri ve Teknolojileri” oturumuna Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen de konuşmacı olarak katıldı. İklimlendirme Meclis Başkanı Salih Zeki Poyraz’ın moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra sektörün önde gelen derneklerinin yöneticileri de yer aldı.

Yapı Malzemeleri Çalıştayı’nda sunum

İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), Yapı Malzemeleri komitesi tarafından 19-21 Şubat tarihlerinde Antalya’da Yapı Malzemeleri Çalıştayı gerçekleştirildi. Yapı malzemeleri, ilgili ihracatçı birlikleri, Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ve sektör derneklerinin yer aldığı çalıştaya yaklaşık 100 kişi katıldı. Antalya Sungate Hotel’de yapılan çalıştayda 10’ar kişilik 10 grup, Tınaz Titiz’in moderatörlüğünde 10 ana konu tespit ederek bunlara çözümler üretti. Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen de yaptığı sunum ile çalıştaya katkıda bulundu.

Güvenli sürüş eğitimlerimiz ödül getirdi

Daikin Türkiye bünyesinde şirket aracı kullanan 155 çalışan kapsamlı bir güvenli sürüş eğitiminden geçti. Online testler ile analizleri yapılan sürücüler risk profillerine göre 3 saatlik teorik ve yarım saatlik pratik sürüş eğitimlerini tamamladı. Bu çalışmalar sonuçsuz kalmadı ve Daikin Türkiye’ye bu alanda bir ödül kazandırdı. Ekonomist Dergisi ve Leaseplan ana sponsorluğunda gerçekleşen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri”nde ikincilik Daikin Türkiye’nin oldu… Arkadaşlarımızın başarılarının devamı diliyoruz. Unutmayın, güvenli sürüş hayat kurtarır!

CEO’NUN PROGRAMI YOĞUN

Her fırsatta iş dünyasıyla, sektör yetkilileriyle ve geleceğin profesyonelleri olacak öğrencilerle bir araya gelen Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Mart ayında gerçekleşen 2 etkinlikte tecrübelerini paylaştı.

DAIKIN, KÜRESEL ISINMA KURULTAYI’NDA…

EKONOMİ GAZETECİLERİ DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 8’İNCİ KÜRESEL ISINMA KURULTAYI KOMİTE TOPLANTISI, ENERJİ VERİMLİLİĞİ DERNEĞİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ. YOĞUN KATILIMIN OLDUĞU TOPLANTIDA DAIKIN YETKİLİLERİ, ÖZEL SEKTÖR TEMSİLCİLERİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE AKADEMİSYENLER HAZIR BULUNDU.

DAIKIN İLE YAŞAM MEKAN BULUŞMALARI’NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİ

DAIKIN İLE YAŞAM MEKAN BULUŞMALARI’NIN İLKİNDE KONUŞAN MİMAR EMRE GÜRSOY, İNOVATİF VE DÜŞÜK MALİYETLİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÇÖZÜMLERİ İLE TEKNOLOJİYİ ENTEGRE EDEN ÇÖZÜMLERİN ÖNEMİNİ VURGULARKEN, BİNALARDA ‘TEKRAR KULLANIM’ KONUSUNA DA DİKKAT ÇEKTİ. GÜRSOY, “YAPILANI YIKMADAN GERİ DÖNÜŞTÜREBİLECEĞİMİZ, GELECEK NESİLLERE BIRAKABİLECEĞİMİZ BİNALAR YAPMAMIZ LAZIM. BİNALARI TEKRAR KULLANALIM, YIKILACAK BİNA YAPMAYALIM” DEDİ.

DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN BULUŞMA NOKTASI OLDU

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN İNOVATİF ŞİRKETİ DAIKIN’İN, SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATARAK İSTANBUL’DA AÇTIĞI AVRUPA’NIN İLK DENEYİMLEME MERKEZİ FUHA İSTANBUL, AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA BİREYSEL KULLANICILARDAN TİCARİ YATIRIMCILARA, ÖĞRENCİLERDEN AKADEMİSYENLERE KADAR YÜZLERCE ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI.

Kullandıkça Kazandıran Daikin Altherma

İklimlendirme sektörüne kattığı çevreci ürün ve çözümlerle rakiplerinden ayrışan DAIKIN’IN, Eurovent ve Ehpa (Avrupa Isı Pompası Birliği) kalite sertifikalı Altherma Isı Pompaları kullandıkça kazandırıyor. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgi gören Daıkın Altherma, kullanıcılarının ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarına ekonomik, çevre dostu ve konforlu bir çözüm sunuyor.

NEF MERTER 13’ÜN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ DE DAIKIN’DEN

İSTANBUL’UN SEÇKİN PROJELERİNDEN NEF MERTER 13, İKLİMLENDİRME TERCİHİNİ VERİMLİ VE YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ÇÖZÜMLERDEN YANA YAPTI. İSTANBUL’UN EN GÖZDE YERLEŞİM MERKEZLERİNDEN BAKIRKÖY, BAHÇELİEVLER VE ZEYTİNBURNU ÜÇGENİNİN TAM ORTASINDA YER ALAN NEF MERTER 13, TÜM ALANLARDA TEK BİR DIŞ ÜNİTEDEN ISITMA, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA HİZMETİ VEREBİLEN DAIKIN VRV SİSTEMLER’İ TERCİH ETTİ.

DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NIN İLK KADIN GİRİŞİMCİLERİ BAYİLERİNİ TANITTI

KOSGEB, KALDER VE DAIKIN İŞBİRLİĞİ İLE KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEYEN DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NIN İLK GİRİŞİMCİLERİ 2015 YILININ İLK AYLARINDA İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDEKİ YERLERİNİ ALMAYA BAŞLAMIŞTI. BU YIL AÇILIŞI YAPILAN 8 BAYİ İLE İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNE KATILAN 8 GENÇ KADIN GİRİŞİMCİ, ARALIK AYINDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLER İLE YENİ İŞYERLERİNİ TANITTI.

DAIKIN’İN YENİ NESİL SOĞUTUCU GAZ R32 İLE ÇALIŞAN KLİMASI URURU SARARA II, KIŞ AYLARININ DA GÖZDESİ OLDU

DÜNYANIN NEM ORANINI AYARLAYABİLEN İLK KLİMASI URURU SARARA, YENİ NESİL ÇEVRECİ GAZ R32 İLE ÇALIŞAN URURU SARARA II MODELİ İLE KESİNTİSİZ KONFOR SUNUYOR. URURU SARARA II, FISILTIDAN SESSİZ ÇALIŞMA ÖZELLİĞİNİN YANI SIRA SIFIR ODP’YE (OZON TÜKETME POTANSİYELİ) SAHİP R32 SOĞUTUCU AKIŞKANI İLE ÇEVRECİ DEĞERLERİ DE BİR ÜST NOKTAYA TAŞIYOR.

DAIKIN, JAPONYA ÇEVRE BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LOKOMOTİF ŞİRKETİ DAIKIN, KÜRESEL ISINMAYA KARŞI GELİŞTİRDİĞİ ÇEVRECİ ÇÖZÜM VE UYGULAMALARI İLE DE SEKTÖRÜNE ÖNCÜLÜK EDİYOR. SON OLARAK YENİ NESİL KLİMALARDA ÇEVRE DOSTU R32 SOĞUTUCU AKIŞKAN KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRMAYA ÇALIŞAN DAIKIN, BU KONUDAKİ ÇALIŞMALARI İLE JAPONYA ÇEVRE BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

“2016’DA AYDIN’DA DAIKIN PLAZA YAPACAĞIZ”

TESTAŞ’IN KURUCUSU TUNCAY TOSUN 2016 YILINDA ATILIM YAPARAK ŞİRKETİNİ DAHA DA BÜYÜTMEYE KARARLI. HALEN 24 KİŞİLİK EKİBİYLE AYDIN KENTİNE HİZMET VEREN TESTAŞ, BU YIL İÇİNDE KURULMASI PLANLANAN DAIKIN PLAZA İLE KENTTEKİ DAHA BÜYÜK ÖLÇEKLİ İŞLERİ DE ÜSTLENECEK…

DAIKIN TÜRKİYE İHRACATINI 4 YILDA 4 KAT ARTIRDI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDER MARKASI DAIKIN, TÜRKİYE’Yİ İHRACAT VE LOJİSTİK ÜSSÜ YAPMA HEDEFİ DOĞRULTUSUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR. TÜRKİYE PAZARINDAKİ BAŞARISINI SINIRLARIN DIŞINA TAŞIMA HEDEFİNE YOĞUNLAŞAN DAIKIN, ARADAN GEÇEN 4 YILLIK SÜREDE İHRACATINI 4 KAT ARTIRMAYI BAŞARDI.

KLİMA ALMAYI DÜŞÜNENLERE TAVSİYELER

KLİMA ALANLAR VE ALMAYI DÜŞÜNENLERİN SAYISI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR. DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, KLİMA SEÇİMİ VE KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALARA DİKKAT ÇEKTİ. KLİMA ALIRKEN KALİTEDEN TAVİZ VERİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULAYAN ÖNDER, BUNUN YANI SIRA DOĞRU KULLANIMIN SAĞLIK VE ENERJİ TASARRUFU AÇISINDAN ÖNEMLİ OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ.

Beyaz Saray’dan Daikin’e takdir

15 Ekim 2015 tarihinde Beyaz Saray yaptığı bir açıklama ile Obama yönetiminin Daikin Industries, Ltd. ve diğer özel sektör şirketlerinin, iklim değişikliğine neden olabilecek hidroflorokarbon (HFC’ler) ve diğer güçlü sera gazlarının emisyonunu azaltmaya yönelik devam etmekte olan taahhütlerini takdir ettiğini açıkladı. Beyaz Saray etkinliği, ABD Enerji Bakanı Dr. Ernest Moniz ve ABD Çevre Koruma Örgütü Başkanı Gina McCarthy’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

İklimlendirme sektörünün geleceğini anlatıyoruz

Enerji kullanımıyla ilgili dünyada neler oluyor? AB’nin çevre koruma amaçlı aldığı önlemler neler? Bu önlemler iklimlendirme sektörünü nasıl etkiliyor? Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen ile Yeşil Enerji ve Çevre Bölüm Koordinatörü Dr. Andaç Yakut katıldıkları organizasyonlarda bu gibi birçok soruya yanıt verirken, iklimlendirme sektörünün geleceğini anlatıyorlar.

Khalifa Uluslararası Stadyumu’na Daikin konforu

Daikin, Doha’da (Katar) bulunan Khalifa Uluslararası Stadyumu için toplam soğutma kapasitesi 180 bin kW’den fazla olan 18 adet yüksek verimli WCT soğutma grubu temin edileceğini bildirdi. Dünyadaki en büyük paket soğutma grubu olan WCT soğutma grubu, Doha’da yaz aylarında 45-50°C’yi bulan sıcaklıklar için en efektif çözümü sunuyor. Halen FIFA’nın gerekliliklerini karşılamak üzere yeniden düzenlenen stadyum, 40 bin seyirci kapasitesine sahip bulunuyor. Daikin 2022 FIFA Dünya Kupası’nın heyecanına ortak oluyor.

Daikin’in müşteri memnuniyeti emin ellerde

Daikin Türkiye’nin Çağrı Merkezi desteği aldığı Vodasoft, her ay en başarılı görüşme kalitesini yakalayan çalışanlarını belirliyor. Toplamda 350 kişinin çalıştığı Vodasoft’ta Daikin müşteri temsilcileri 2 ay üst üste 1’inci seçildi. Ağustos ayı 1’incisi Gözde Yılmaz ve Eylül ayı 1’incisi Can Davulcu’yu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER FUHA İSTANBUL’DA

AVRUPA’NIN İLK, DÜNYANIN EN BÜYÜK İKLİMLENDİRME DENEYİM MERKEZİ OLARAK FAALİYETE GEÇEN DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR. GENÇLER FUHA İSTANBUL’DA ISITMA, SOĞUTMA, HAVALANDIRMA, ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE YENİ İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİLERİNE YÖNELİK TÜM UYGULAMALARI BİZZAT DENEYİMLEME FIRSATI BULUYOR.

DAIKIN TÜRKİYE, ORTA ASYA’DAKİ BÜYÜMESİNİ YENİ SHOWROOM’LARIYLA SÜRDÜRÜYOR

TÜRKİYE’NİN YANI SIRA DOĞU AVRUPA, CIS ÜLKELERİ, ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA’NIN AR-GE, ÜRETİM VE LOJİSTİK ÜSSÜ OLARAK KONUMLANAN DAIKIN TÜRKİYE, YENİ SHOWROOM AÇILIŞLARI İLE BÖLGEDEKİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR. GÜRCİSTAN’DAKİ YENİ SHOWROOM’UNUN AÇILIŞINI YAPAN DAIKIN TÜRKİYE’NİN BÖLGEDEKİ SHOWROOM SAYISI 7’YE ULAŞTI.

DAIKIN TEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZ ÜSSÜNÜ SETTSU’DA AÇTI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ ŞİRKETİ DAIKIN, AR-GE VE İNOVASYONA VERDİĞİ ÖNEMİ YENİ AÇTIĞI MERKEZ İLE BİR KEZ DAHA KANITLADI. DAIKIN, BÜNYESİNDE BULUNAN 700 MÜHENDİSİNİ SEKTÖRE DEĞER KATACAK YENİ ÇALIŞMALAR YAPMAK İÇİN JAPONYA’DA KURDUĞU TEKNOLOJİ VE İNOVASYON MERKEZİ’NDE GÖREVLENDİRDİ.

DAIKIN TÜRKİYE HENDEK ÜRETİM TESİSLERİ’NE “ÇEVRECİ FABRİKA” SERTİFİKASI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDEKİ DOĞA DOSTU ÜRÜNLERİ İLE TÜKETİCİNİN BEĞENİSİNİ TOPLAYAN DAIKIN TÜRKİYE’NİN HENDEK ÜRETİM TESİSLERİ “GREEN HEART FACTORY” SERTİFİKASINI ALMAYA HAK KAZANDI. DAHA ÜRETİM AŞAMASINDA BAŞLATTIĞI ÇEVRECİ ANLAYIŞ İLE DAIKIN’İN GLOBAL KRİTERLERİNİ TUTTURAN DAIKIN TÜRKİYE, BU KONUDAKİ DUYARLILIĞINI ‘YEŞİL KALP’ SEMBOLÜ İLE TAÇLANDIRDI.

TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN KURULUŞLARININ İKLİMLENDİRME BAKIM HİZMETLERİ DAIKIN’E EMANET

DAIKIN TÜRKİYE’NİN “KURUMSAL HİZMETLER BÖLÜMܔ HIZLA BÜYÜMEYE VE YENİ MÜŞTERİLER KAZANMAYA DEVAM EDİYOR. BAŞTA FİNANS, MEDYA VE SAĞLIK SEKTÖRLERİNDEN OLMAK ÜZERE, TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN KURUMLARI, GENEL MERKEZLERİ VE YÜZLERCE ŞUBESİNDE SAĞLIKLI VE KONFORLU ÇALIŞMA ORTAMI İÇİN DAIKIN TÜRKİYE’NİN KURUMSAL BAKIM HİZMETLERİNİ TERCİH EDİYOR.

AVM’LER KALİTELİ İKLİMLENDİRME İÇİN DAIKIN’I TERCİH EDİYOR

DAIKIN’İN MUCİDİ OLDUĞU VRV SİSTEMLER ŞİMDİYE KADAR HAYATA GEÇİRİLEN BİRÇOK AVM PROJESİNİN TERCİHİ OLDU. TEK BİR DIŞ ÜNİTE İLE BİRÇOK İÇ ÜNİTEYİ BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK KONTROL EDEN VRV SİSTEMLER, SON OLARAK DA ÜMRANİYE’DE YÜKSELEN ORYA PARK ÜMRANİYE VE ÜMRANİYE AKASYA PARK AVM’DE KULLANILDI.

DAIKIN TÜRKİYE AKADEMİ’NİN SERVİS EĞİTİMLERİ DAIKIN EUROPE TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

DAIKIN TARAFINDAN HER YIL DÜZENLENEN AVRUPA SERVİS SEMİNERİ, AVRUPA’DAN 19 ÜLKENİN SATIŞ SONRASI HİZMET DEPARTMAN YÖNETİCİLERİNİ BELÇİKA’DA BULUŞTURDU. YENİ HEDEFLERİN BELİRLENDİĞİ SEMİNERİN ARDINDAN, ALANLARININ EN İYİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ. YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA DAIKIN TÜRKİYE AKADEMİ, ‘SERVİS DESTEK’ KATEGORİSİNDE ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU.

VRV SİSTEMLERİ İLE KESİNTİSİZ KONFOR

İZMİR’İN YENİ PROJESİ EGE PERLA, SAKİNLERİ İÇİN YÜKSEK KALİTE VE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAMAK İÇİN DAIKIN’İ TERCİH ETTİ. VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN, MİNİ VRV SİSTEMİ İLE EGE PERLA SAKİNLERİNE KESİNTİSİZ KONFOR YAŞATACAK. DAIKIN VRV SİSTEMLERİNİ TERCİH EDEN EGE PERLA PROJESİ, SAKİNLERİNE İHTİYAÇ DUYDUKLARI İKLİMLENDİRME TERCİHLERİNİ DE BAĞIMSIZ OLARAK YAŞAMA İMKÂNI SUNUYOR.

“2016 YILI ÖNCEKİ YILA GÖRE DAHA HAREKETLİ GEÇECEK”

DAIKIN TÜRKİYE AİLESİ’NE GEÇEN YIL KATILAN CEMRE KLİMA, İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE ADANA’NIN ÖNEMLİ ŞİRKETLERİNDEN BİRİ. YILLIK 1.5-2 MİLYON TL CİRO YAPTIKLARINI SÖYLEYEN ŞİRKETİN KURUCULARINDAN KAZIM HÜVEYLİ, “MARKANIN GÜCÜ VE GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ NEDENİYLE ŞİRKETİMİZİN TÜKETİCİ GÖZÜNDEKİ GÜVENİLİRLİĞİNİN ARTTIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM. BU DA BİZİM SATIŞLARIMIZA POZİTİF BİR İVME KAZANDIRIYOR” DİYOR.

ISITMA VE SOĞUTMA PAZARINDA TÜKETİCİ TERCİHİ ‘TASARRUFLU’ CİHAZLARDAN YANA

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSU TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ ŞÜPHESİZ TÜRKİYE’NİN DE EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDELERİNDEN BİRİ. KÜRESEL ISINMADAN EKONOMİK KALKINMAYA, İNSAN SAĞLIĞINDAN DOĞAYI KORUMAYA KADAR ÖNEMİNİ BİLDİĞİMİZ BU KONU, TÜKETİCİNİN CEBİNİ DE YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR.

DAIKIN CEO’SU ÖNDER:“DOĞRU İKLİMLENDİRME ENERJİ TASARRUFU SAĞLAR”

ISITMA-SOĞUTMA SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI DAIKIN TÜRKİY’NİN CEO’SU HASAN ÖNDER 31 EKİM DÜNYA TASARRUF GÜNÜ NEDENİYLE YAPTIĞI AÇIKLAMADA AZALAN ENERJİ KAYNAKLARINA DİKKAT ÇEKTİ. ENERJİ TÜKETİMİ KONUSUNDA HERKESİN SORUMLULUK ALMASINI İSTERKEN, ISITMA, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMADA DOĞRU ÇÖZÜMLERİN TERCİH EDİLMESİ VE DAHA AZ ENERJİ KULLANAN CİHAZLARIN YAYGINLAŞMASININ HEM FATURALARA HEM DE ÜLKE EKONOMİSİNE OLUMLU YANSIYACAĞINI SÖYLEDİ.

DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLARAK FAALİYETE GEÇTİ

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN İNOVATİF ŞİRKETİ DAIKIN, SEKTÖRÜNDE BİR İLKE İMZA ATARAK AVRUPA’NIN İLK DENEYİMLEME MERKEZİNİ İSTANBUL’DA AÇTI. TİCARİ YATIRIMCILARDAN BİREYSEL KULLANICIYA KADAR TÜM ZİYARETÇİLERİN İKLİMLENDİRME TEKNOLOJİLERİNİ DENEYİMLEME FIRSATI BULACAĞI DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, JAPONYA VE ÇİN’DEKİ MERKEZLERİN ARDINDAN DAIKIN’İN 4’ÜNCÜ DENEYİMLEME MERKEZİ OLARAK FAALİYET GÖSTERECEK. BÜYÜK EMEKLERLE GERÇEKLEŞTİRİLEN DAIKIN SOLUTION PLAZA FUHA İSTANBUL, MUADİLLERİ İÇİNDE DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ VE EN KAPSAMLISI OLARAK HİZMET VERECEK.

“MALİYETLERİNİ YÖNETEN VE FİYATI KONTROL EDEN 2015 YILINDAN GALİP ÇIKAR”

2013 YILINDAN BERİ DAİKİN BAYİİ OLARAK HİZMET VEREN ÖZLER KLİMA’NIN SEKTÖRDEKİ GEÇMİŞİ UZUN YILLAR ÖNCEYE DAYANIYOR. SATIŞ VE SERVİSTE 5 PERSONELİYLE HİZMET VEREN FİRMA, BÖLGESİNDE YILLIK 5 MİLYON TL CİROYA ULAŞIYOR. 2015 YILININ SEKTÖRDE HAYLİ ZOR GEÇTİĞİNİ, REKABETİN SERTLEŞTİĞİNİ SÖYLEYEN ÖZLER KLİMA SAHİBİ ÖZLER ÇORAKPINAR, “MALİYETLERİNİ YÖNETEN VE FİYATI KONTROL EDEN 2015 YILINDAN GALİP ÇIKACAKTIR” DİYOR.

DAIKIN SAKURA PROJESİ, SEKTÖRE KADIN GİRİŞİMCİ KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEYEN BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK KOSGEB, KALDER VE DAIKIN İŞBİRLİĞİ İLE HAYATA GEÇİRİLEN DAİKİN SAKURA PROGRAMI, İKLİMLENDİRME DÜNYASINA YENİ KADIN GİRİŞİMCİLER KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR.

TÜRKİYE İKLİMLENDİRME TERCİHİNİ AKILLI CİHAZLARDAN YANA YAPIYOR

GELİŞEN TEKNOLOJİ VE ARTAN TÜKETİCİ BİLİNCİ, PEK ÇOK ALANDA OLDUĞU GİBİ İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE DE AKILLI CİHAZLARIN POPÜLARİTESİNİ ARTIRIYOR. ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ‘OLMAZSA OLMAZ’ OLARAK DEĞERLENDİREN KULLANICILAR, İNVERTER KLİMALARI TERCİH EDERKEN, HEM AKILLI GÖZ TEKNOLOJİSİNE HEM DE İOS VE ANDROİD UYUMLU, HAVAYI TEMİZLEYEN, NEM DENGESİNİ SAĞLAYAN TEKNOLOJİLERE İLGİ GÖSTERİYOR.

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 4 YILDA 16 YÖNETİCİ ADAYINA AVRUPA’DA KARİYER KAPISI AÇTI

DAIKIN ISITMA, SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA SEKTÖRÜNDEKİ 90 YILLIK TECRÜBESİNİ GELECEĞE TAŞIYACAK GENÇLERE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR. “İLK İŞİNİZ PASAPORT ALMAK” SLOGANI İLE BU YIL 4’ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞEN DAIKIN GLOBAL TRAINEE PROJESİ, 4 GENÇ YÖNETİCİ ADAYINI DAHA BÜNYESİNE KATTI.

YALI ATAKÖY SAKİNLERİ İKLİMLENDİRMEYİ DAIKIN FARKIYLA YAŞAYACAK!

YALI ATAKÖY PROJESİ SAKİNLERİ YÜKSEK VERİM, ENERJİ TASARRUFU VE KONFORU İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ DAIKIN FARKIYLA YAŞAYACAK. ALPAR MİMARLIK TARAFINDAN TASARLANAN KONUT, APART OTEL VE ALIŞVERİŞ TESİSLERİNDEN OLUŞAN YALI ATAKÖY PROJESİNDE VRV IV HEAT PUMP VE HEAT RECOVERY DIŞ ÜNİTELER, VRV İÇ ÜNİTELER, DUVAR TİPİ ŞIK İÇ ÜNİTELER, KNX OTOMASYON ARAYÜZÜ VE I TOUCH MANAGER KONTROL ÜNİTESİ KULLANILACAK.

KULLANICILAR TALEP ETTİ, DAIKIN TÜRKİYE’YE ÖZEL KLİMA TASARLADI

DAIKIN MIYORA, “DAIKIN EYE” AYRICALIĞI İLE HANGİ MODDA ÇALIŞTIĞINI KULLANICILARINA “BİR BAKIŞTA” HATIRLATIYOR. KULLANICI TALEPLERİ DİKKATE ALINARAK TÜRKİYE İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANAN MIYORA, PARLAK DIŞ YÜZEYİ, YUVARLAK HATLARI VE İNCE TASARIMI İLE TÜKETİCİNİN TALEPLERİNİ YANSITIYOR.

DAIKIN, TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN PROJE FİRMALARINI VADUZ’DA AĞIRLADI

DAIKIN, TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YÜRÜTTÜĞÜ HOVAL ISITMA SİSTEMLERİ’NİN KALİTESİNİ İŞ ORTAKLARINA YERİNDE ANLATTI. DÜNYACA ÜNLÜ KAZANLARI İLE ISITMA SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ OYUNCULARINDAN BİRİ OLAN HOVAL’İN LİHTENŞTAYN’DAKİ ÜRETİM TESİSLERİNE BİR GEZİ DÜZENLEYEN DAIKIN, TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN PROJE YÖNETİCİLERİNİ YENİ KAZAN TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

Yeni fikirler için mükemmel bir ortama kavuştuk

Geçtiğimiz aylarda Allianz Tower’daki yeni ofislerine taşınan Daikin Türkiye çalışanları için hazırlanan, fikir ve önerilerini paylaşabilecekleri ve çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelebilecekleri “Fikir Atölyesi”nin açılışı yapıldı. Böylece Daikin çalışanları gün içinde stres atabilecekleri farklı ve yaratıcılığı destekleyen bir ortama sahip oldu. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İnsan odaklı yönetim anlayışını temel alan kurum felsefesiyle Daikin, şirket gelişiminin her zaman çalışanların potansiyeline ve yeteneklerine önem vererek ve onları geliştirerek başarılacağına inanır. Bu inanç doğrultusunda, Japon Kaizen felsefesini uygulayarak dünyanın her yerinde çalışanların fikir ve öneriler geliştirmesini teşvik eder. Biz de bunun için bir ortam yaratmak amacıyla çalışanlarımızın yoğun çalışma temposuna bir ara verebileceği, birbirleriyle fikir alışverişinde bulunabileceği ‘Fikir Atölyesi’ni açtık.” Fikir Atölyesi’nde Daikin çalışanları kahvelerini yudumlayarak ortak paylaşımla oluşturulan kitaplıktan aldıkları kitapları okuyabiliyor, atölyeye yerleştirilen oyunları oynayabiliyorlar. Ayrıca atölyede yer alan “Fikir Tahtası”na şirket ile ilgili fikir ve önerilerini yazarak şeffaf bir ortamda paylaşma şansı yakalıyorlar.

Isıtma sezonuna hazırız!

Isıtma sezonu yaklaşırken Daikin yöneticileri, yeni iklimlendirme deneyim merkezi Solution Plaza Fuha İstanbul’da Airfel distribütörlerinden Katre Isı yöneticileri ile bir araya geldi. 6 Ağustos tarihinde, yaklaşık 50 kişinin katılımıyla yapılan toplantıda sunumlar ve karşılıklı görüş alışverişleriyle ısıtma sezonu için yol haritası çıkarıldı. Toplantı sonrasında Avrupa’nın ilk, dünyanın en büyük ve en kapsamlı iklimlendirme deneyim merkezi olan Fuha İstanbul’u gezen yöneticiler Daikin’in sunduğu her türlü konfor çözümünü inceleme fırsatı buldu.

Daikin Akademi eğitimleri sürüyor

Öğrenme kültürünü arttırarak eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalitesine yansıtma misyonuyla hareket eden Daikin Akademi’de eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Kullanıcılarının ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacına ekonomik, çevre dostu ve konforlu bir çözüm sunan Avrupa’nın en çok satan ısı pompası sistemi Daikin Altherma için düzenlenen eğitim fark yaratıyor. Daikin Akademi, düzenlediği eğitimlerle sahada hizmet kalitesini en üst seviyede tutmaya devam ediyor. Nisan ayından itibaren 3 ay içinde Türkiye genelinde 7 farklı ilde Daikin Altherma eğitimleri gerçekleştiren Daikin Akademi’nin iç eğitmenleri, ürünün sağladığı kapsamlı çözüm ve avantajlar hakkında bilgiler veriyor.

“Daikin Usta” klima kullanıcılarına yol gösterecek!

Yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla sektöre ve tüketiciye ışık tutan Daikin, yaza girerken klima kullanımı ile ilgili rehber niteliğinde bir kitapçık hazırlayarak Japon çizgi karakteri Daikin Usta’yı da tanıttı. Klima seçimi ve montajının yanı sıra teknik terimler ve doğru klima kullanımı ile yol gösteren Daikin Usta, verimlilik ve çevre ile ilgili de ipuçları veriyor. Daikin’in kullanıcı ile tanıştırdığı Daikin Usta, klima ile ilgili her türlü soru için tüketicinin dilinden konuşan bir referans noktası olacak.

DAIKIN’DEN YAZI KARŞILAMA KAMPANYASI

İKLİMLENDİRMENİN LİDER MARKASI DAIKIN, BU YAZI SERİN SERİN KARŞILAMAK İSTEYENLERİ MUTLU EDECEK BİR KAMPANYA BAŞLATTI. DAIKIN’İN ÜSTÜN TEKNOLOJİLİ VE ENERJİ TASARRUFLU KLİMALARINI TÜKETİCİ İLE BULUŞTURMAK AMACIYLA DÜZENLENEN KAMPANYA, 15 TEMMUZ’A KADAR YÜZDE 25’E VARAN İNDİRİMLER SUNUYOR.

DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ’NDE MUHTEŞEM FİNAL

DÜNYACA ÜNLÜ SPORCUMUZ SEMİH SAYGINER VE TÜRK BİLARDO MİLLİ TAKIMI OYUNCULARININ NEFES KESEN GÖSTERİ MAÇLARI YAPTIĞI DAIKIN BİLARDOMAX LİGİ FİNALLERİNDE, KUPAYI TAYFUN TAŞDEMİR KALDIRDI.

DAIKIN TÜRKİYE, ORTA ASYA’DAKİ İLK BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ KAZAKİSTAN’DA AÇTI

TÜRKİYE’NİN YANI SIRA DOĞU AVRUPA, TÜRK CUMHURİYETLERİ, ORTADOĞU VE KUZEY AFRİKA’NIN DA AR-GE, ÜRETİM VE LOJİSTİK ÜSSÜ OLARAK KONUMLANAN DAIKIN TÜRKİYE, BU BÖLGEDEKİ BÜYÜME PLANLARINI KAZAKİSTAN’DAKİ ÇALIŞMALARI İLE DEVREYE SOKTU. DAIKIN TÜRKİYE’NİN ORTA ASYA BÖLGESİNİN GELİŞEN ÜLKESİ KAZAKİSTAN’DA AÇTIĞI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KARMA PROJESİNİN RADYATÖR TERCİHİ AIRFEL OLDU

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KARMA PROJESİ TEMA İSTANBUL, ISITMA İHTİYAÇLARININ ÇÖZÜMÜNDE DAIKIN’İ TERCİH ETTİ. TEMA İSTANBUL PROJESİNDE, YÜKSEK ISI VERİMLİLİĞİ VE KULLANILAN BOYA TEKNOLOJİSİ TAM BİR ÇEVRE DOSTU OLAN AIRFEL PANEL RADYATÖR VE AIRFEL KROM HAVLUPAN KULLANILDI.

MMO ile eğitimler sürüyor

Daikin Türkiye’nin Makine Mühendisleri Odası ile Türkiye’nin farklı illerinde düzenlediği eğitimler devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Mersin MMO’da düzenlenen seminerde, Daikin’in üstün teknolojili, ısı geri kazanımlı VRV IV ürünü ilk kez sunuldu. Sektörün önemli yatırımcı, akademisyen, MMO üyeleri ve devlet kademesindeki ilgili kontrolörlerin katılımları ile zenginleşen etkinlikte Daikin personeli ve iş ortakları da hazır bulundu.

Aktif Isı’dan sektöre önemli bir katkı

Aktif Isı tarafından, Aktif Akademi’de Daikin sponsorluğunda gerçekleştirilen “Türkiye Ekonomisinde Mekanik Tesisat Sektörünün Bugünü ve Yarını” konulu panel, sektörün bileşenlerini bir araya getirdi.

Adana müteahhitleri bir araya geldi

Daikin, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) üyeleriyle A dana Masel Otel’de bir araya geldi. Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Daikin yöneticileri ve iş ortakları ile 67 AYAMDER üyesinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Adana ve çevresinde çalışmalarını yürüten müteahhitler, Daikin’in farklı yönlerini ve geniş ürün gamını tanıma şansı buldu.

“Daikin Aile Pikniği” yine çok eğlenceli geçti…

Daikin Türkiye’nin Hendek, Sakarya’da bulunan üretim tesisleri çalışanları ve aileleri için Mayıs ayında piknik düzenlendi. Güzel bir pazar gününde, Poyrazlar Gölü’nde düzenlenen pikniğe toplamda bin 500 kişi katıldı. Kahvaltı ile başlayan organizasyon boyunca çocuklar kendileri için hazırlanan oyun parkurlarında çeşitli oyunlar ve etkinliklerle eğlenceli saatler geçirirken, yetişkinler de düzenlenen yarışmalarla hem eğlendi hem de stres attı. Gün boyu süren etkinlikle çalışanlar ve aileleri iş stresinden uzak, keyifli bir gün geçirme şansı buldu.

DAIKIN TÜRKİYE’NİN “YEŞİL BİNA UZMAN KADROSU” GENİŞLİYOR

DAIKIN, BAŞTA AVRUPA OLMAK ÜZERE TÜM DÜNYADA YATIRIMCI VE MÜTEAHHİTLERİN GİDEREK ARTAN “YEŞİL BİNA SERTİFİKASYONU” TALEPLERİNE YANIT VEREBİLMEK İÇİN KADROSUNU GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR. BU ÇALIŞMALARA DESTEK VEREN DAIKIN TÜRKİYE’NİN UZMAN KADROSU DA BÜYÜYOR.

DAHA KÜÇÜK VE DAHA AZ ELEKTRİK TÜKETEN KLİMALAR GELİYOR

DÜŞÜK KÜRESEL ISINMA POTANSİYELİNE SAHİP SOĞUTUCU AKIŞKAN R32 İLE İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ YENİDEN ŞEKİLLENİYOR. AVRUPA’DA OLDUĞU GİBİ TÜRKİYE’DE DE R32 SOĞUTUCU AKIŞKANINI İÇEREN İLK SPLİT KLİMALARI PİYASAYA SUNAN DAIKIN, BU SOĞUTUCU AKIŞKANIN YAYGINLAŞMASI İÇİN ÇALIŞIYOR. ÇÜNKÜ ÇEVRE DOSTU BU YENİ NESİL SOĞUTUCU AKIŞKAN İLE DAHA KÜÇÜK VE DAHA AZ ELEKTRİK TÜKETEN KLİMALARIN ÜRETİLMESİ MÜMKÜN.

DAIKIN TÜRKİYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARTIK YENİ ADRESİNDE

DAIKIN TÜRKİYE UZUN YILLARDIR HİZMET VERDİĞİ İSTANBUL KARTAL’DA BULUNAN GENEL MÜDÜRLÜK BİNASINI ÇOK DAHA MODERN ŞARTLARDA HİZMET VERMEK ÜZERE ATAŞEHİR ALLIANZ TOWER’A TAŞIDI. HAZİRAN AYINDAN İTİBAREN FAALİYETLERİNE BURADAN DEVAM EDEN DAIKIN TÜRKİYE’NİN YENİ ADRESİ A PLUS OFİS KONSEPTİ İLE İNŞA EDİLDİ.

DAIKIN, REKLAMCILIĞIN OSCAR’I EFFIE’Yİ İKİNCİ KEZ KUCAKLADI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN KÜRESEL LİDERİ DAIKIN, REKLAM DÜNYASININ EN PRESTİJLİ ÖDÜLLERİNDEN OLAN EFFIE’DE BU YIL, DAYANIKLI EŞYALAR KATEGORİSİNDE RAKİPLERİNİ ELEYEREK ÖDÜL ALAN TEK MARKA OLDU. İLK ÖDÜLÜNÜ 2012 YILINDAKİ LANSMAN KAMPANYASI İLE ALAN DAIKIN, BU YIL DA ‘UZMANLIK’ ALGISINA VURGU YAPTIĞI REKLAM KAMPANYASI İLE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

SAKURA İLE YENİ BİR STATÜ

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan ise, sürdürülebilir bir kalkınma için kadın yeteneklerinin kazanılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması konusuna özel bir önem verdiklerini vurgulayarak, KOSGEB ve Daikin işbirliği ile hayata geçirilen Daikin Sakura Programı’nın bu amaca hizmet ettiğini kaydetti. Daikin Sakura Programı’nın yalnızca kadın girişimci yetiştirmekle kalmayacağını, iş sahibi kadın statüsü kazandıracağına dikkat çeken Doğan, “Ülkemizdeki kadının iş hayatına katkısını artıracak bu proje, kalkınma çalışmalarına bu yönü ile önemli bir doğrudan etki yapacaktır. Ülkemizin kalkınma sürecinde çalışan kadın oranını arttırmak kadar kadın girişimci sayısını arttırmak da önemli. Yaşamın iş boyutunda oransal artış kadar kararda etkin olacak pozisyonlarda olmaları da bir o kadar önemlidir.” dedi.

KOSGEB’TEN GERİ ÖDEMESİZ 30 BİN TL

KOSGEB İstanbul Anadolu Yakası Hizmet Merkezi Müdürü Serhat Öztürk, KalDer ve Daikin ile işbirliği yaptıkları Daikin Sakura Programı’nın bu kapsamda hayata geçirilen önemli bir çalışma olduğunu vurgularken, KOSGEB olarak verdikleri desteği şöyle anlattı: “KalDer ve Daikin tarafından verilen eğitimlerin sonunda, girişimcilerimiz kurumun toplam 30 bin TL’yi bulan işletme kuruluş, donanım, işletme giderleri ve sabit yatırım desteklerinden geri ödemesiz olarak yararlandı. Gelecek 2 dönemde de seçilecek girişimcilerimize aynı şekilde destek vereceğiz.”

DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NIN İLK KADIN GİRİŞİMCİLERİ İŞ YAŞAMINA ADIMLARINI ATIYOR

DAIKIN’İN YAŞAMA GEÇİRDİĞİ ‘DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NA KATILAN İLK KADIN GİRİŞİMCİ ADAYLARI EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAMALARININ ARDINDAN İŞ YAŞAMINA ADIMLARINI ATIYOR. KOSGEB, KALDER VE DAIKIN İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN VE 3 YILDA 100 KADIN GİRİŞİMCİYE ULAŞMAYI HEDEFLEYEN DAIKIN SAKURA PROGRAMI’NIN İKİNCİ ETABI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI.

“İnsana Saygı Ödülü”ne layık görüldük

Daikin’in dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de “insan”ı temel değer olarak benimseyerek bu yönde yaptığı çalışmalar, “İnsana Saygı Ödülü”nü getirdi. Sadece kendi çalışanlarına değil, aynı zamanda faaliyet gösterdiği ülkelerde yaşayan her bir bireye verdiği bu değeri felsefesinin merkezine koyan ve “İnsan Merkezli Yönetim” anlayışıyla çalışmalarına devam eden Daikin, Kariyer.net ana sponsorluğunda düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde insana olan saygısını tescilledi.

Dünyanın staj uzmanı…

Daikin, yeni uygulamaya koyduğu staj programıyla staj sürecini sadece “fotokopi çekme”etkinliğinden kurtararak profesyonel bir öğrenme sürecine dönüştürüyor. “İlk İş Yerim Staj Yerim” programıyla öğrencilerin iş hayatını tanıyarak kariyerleri konusunda karar vermelerine yardımcı olurken; gençlerin enerjisini ve yaratıcılığını da Daikin’e taşımayı hedefliyor. Kariyer.net üzerinden yayınlanan ilana başvuran gençler şirketin ihtiyaç duyduğu dönemlere göre merkez ofisinde, SSH ve Akademi ofisinde veya üretim tesislerinde stajlarını yapabiliyorlar. Staj döneminde ilgili departmanlarda görev alacak stajyerler, bir yandan da kişisel gelişim eğitimleri alacak ve “kaizen projeleri” ile seçecekleri bir proje konusu üzerine çalışma imkanı bulacaklar.

Akademide eğitimler sürüyor…

2014 yılında açılışı yapılan ve “düşünebilen, araştıran ve üretebilen insanlar yetiştiren bir okul olmak” misyonuyla eğitimde Daikin’in farkını yaşatmaya devam eden Daikin Akademi’de eğitimler hız kesmeden devam ediyor.

CNN’de hava durumu programına sponsor olduk

Bu yıl hava durumu Daikin’den sorulacak. Daikin, günde 21 spot kullanımı ile CNN TÜRK ekranlarında her hava durumu öncesi ve sonrası spotlar ve CNN Türk web sitesinde hava durumu banner’ı ile yer alacak.

Daikin Türkiye, 1 SAATLİĞİNE ışıklarını kapattı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de doğayı koruyan projelere özel bir önem veren Daikin, elçisi olduğu Dünya Saati etkinliği kapsamında 28 Mart Cumartesi günü, saat 20.30-21.30 arasında ışıklarını kapattı.

DAIKIN, ISH 2015’TE ENERJİ VERİMLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Isıtma, soğutma ve havalandırma alanında dünyanın en büyük fuarı olan ISH Frankfurt 2015’e Rotex ve Airfel markalarıyla katılan Daikin, enerji verimliliğine yönelik çalışmaları ile büyük ilgi gördü.

‘Yeşil Müze’ Kaman ARKEOLOJİ Müzesi, ‘Ecolabel’ ödüllü Daikin Altherma’yı tercih etti

GÜNÜMÜZ MÜZECİLİK ANLAYIŞINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI GETİREN KAMAN ARKEOLOJİ MÜZESİ, İKLİMLENDİRME TERCİHİNİ ÇEVRECİ ÇÖZÜMLERDEN YANA YAPTI. “EN İYİ YEŞİL MÜZE” ÖDÜLLÜ KAMAN ARKEOLOJİ MÜZESİ, ÇEVRECİ BİR ÇÖZÜM SUNAN ECOLABEL ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ DAIKIN ALTHERMA’YI TERCİH ETTİ.

DAIKIN TÜRKİYE’NİN SÜPER MARKALARI ARASINDAKİ YERİNİ ALDI

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNDE SUNDUĞU ÇÖZÜMLER İLE KULLANICILARINA YÜKSEK VERİMLİLİK VE KONFOR SUNMAYI AMAÇ EDİNEN DAIKIN, “TÜRKİYE’NİN SÜPER MARKALARI” ARASINDAKİ YERİNİ ALDI.

DAIKIN VRV ÜNİTELERİ ARTIK EUROVENT SERTİFİKALI

ÜRETİMİNİ YAPTIĞI PEK ÇOK CİHAZA EUROVENT SERTİFİKASI ALMAYI BAŞARAN DAIKIN, VRV SİSTEMLERİNİN PERFORMANSINI DA ONAYLATTI. İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNDE MÜŞTERİ GÜVENİNİ SİMGELEYEN EUROVENT SERTİFİKASI İLE DAIKIN’İN CİHAZLARINDA BEYAN ETTİĞİ PERFORMANS DERECELERİ DOĞRULANMIŞ OLDU.

MERSİN NEW CITY DE TERCİHİNİ DAIKIN’DEN YANA YAPTI

MUCİDİ OLDUĞU VRV® SİSTEMLER İLE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN SEÇKİN PROJELERİNE KONFOR VE TASARRUFU BİR ARADA SUNAN DAIKIN, MERSİN’DE İNŞA EDİLEN NEW CITY RESIDENCE’IN DA İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU. NEW CITY RESIDENCE, SAKİNLERİ İÇİN DAIKIN MİNİ VRV SOĞUTMA SİSTEMLERİNİ SEÇTİ.

İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN ISITMA GRUBU BAYİLİK SİSTEMİNİ YENİLİYOR

ISITMA-SOĞUTMA SEKTÖRÜNÜN JAPON DEVİ DAIKIN, ISITMA GRUBU’NU MÜŞTERİLERİNİN İHTİYAÇLARINA EN HIZLI VE EN DOĞRU ÇÖZÜMÜ SUNACAK ŞEKİLDE YAPILANDIRIYOR. MERKEZİ SİSTEMLERDEN ALTHERMA ISI POMPALARINA, KOMBİDEN RADYATÖRE KADAR GENİŞ ÜRÜN GAMI İLE MÜŞTERİLERİNE HİZMET VEREN DAIKIN ISITMA GRUBU, TÜRKİYE GENELİNDE 434 SHOWROOM’U İLE HİZMET VERİYOR.

DAIKIN, ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZI VAM FA5 İLE HAVANIZI DEĞİŞTİRİYOR

GÜNÜMÜZÜN MODERN MİMARİSİ PENCERE AÇMANIZA OLANAK TANIMASA DA, DAIKIN, ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ İLE TAZE HAVA İHTİYACINIZI KARŞILIYOR. DAIKIN ISI GERİ KAZANIMLI HAVALANDIRMA CİHAZLARI, ISITMA VE SOĞUTMA VERİMİNİ DÜŞÜRMEDEN SAĞLIK VE KONFOR İÇİN GEREKLİ KALİTELİ HAVA İHTİYACINIZI KARŞILAMANIZA YARDIMCI OLUYOR.

DAIKIN TÜRKİYE HOVAL ÜRÜNLERİNİ TANITTI

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN JAPON DEVİ DAIKIN, TÜRKİYE’DE 10 YILDIR DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YAPTIĞI HOVAL ÜRÜNLERİNİ DAIKIN AKADEMİ’DE SEKTÖRE TANITTI. DAIKIN VE HOVAL YÖNETİCİLERİ, HOVAL ÜRÜNLERİNİN ÖZELLİKLERİNİ MÜHENDİS VE YATIRIMCILARIN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİĞİ TOPLANTIDA KATILIMCILARLA PAYLAŞTI.

MASLAKNO/1, İKLİMLENDİRME SİSTEMİNDE VRV SİSTEMLERİN MUCİDİ DAIKIN’İ TERCİH ETTİ

MASLAK’TA YÜKSELEN MASLAKNO/1 OFİS PROJESİNDE, KONFORDAN TAVİZ VERMEDEN YÜKSEK VERİM VE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN DAIKIN VRV ÇÖZÜMLERİ TERCİH EDİLDİ. MASLAKNO/1 SAKİNLERİ, DAIKIN VRV SİSTEMİ İLE ISITMA VE SOĞUTMA İHTİYAÇLARINI BİRBİRLERİNDEN BAĞIMSIZ OLARAK KARŞILARKEN, ENERJİ KULLANIMINDAN YÜZDE 40 TASARRUF EDECEK. BU SİSTEM SAYESİNDE İKLİMLENDİRME SIRASINDA OLUŞAN SU DA BİTKİ SULAMASINDA VE SÜS HAVUZLARINDA DEĞERLENDİRİLECEK.

PASAPORTUNU HAZIRLA!

DAIKIN GLOBAL TRAINEE 2015 YAKLAŞIYOR… İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN LİDER KURULUŞU OLARAK GENÇLERE BENZERSİZ BİR KARİYER İMKANI SUNAN DAIKIN, GLOBAL TRAINEE PROGRAMI’NIN BU YIL 4’ÜNCÜSÜNÜ DÜZENLİYOR. KÜRESEL İŞ PLANI DOĞRULTUSUNDA GELECEĞE YATIRIM YAPAN DAIKIN, ÜNİVERSİTEDEN YENİ MEZUN GENÇ YETENEKLERİ İŞ HAYATINA KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR. SİZ DE İŞ HAYATINA DAIKIN GÜVENCESİ İLE AVRUPA’DA BAŞLAMAK İSTİYORSANIZ, GLOBAL TRAINEE 2015’İ KAÇIRMAYIN.

GELENEKSEL BAYİ BULUŞMASI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN MARKASI DAIKIN, TÜRKİYE ÇAPINDA FAALİYET GÖSTEREN BAYİLERİ İLE İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELDİ. 2 GÜN SÜREN TOPLANTIDA DAIKIN TÜRKİYE’NİN YENİ DÖNEM HEDEF VE STRATEJİLERİ ELE ALINDI.

FATURALAR YÜZDE 30 ORANINDA DÜŞÜRÜLEBİLİR

Enerji kullanımının çevre ve insan sağlığı açısından da büyük önem taşıdığını vurgulayan Önder, “Sera gazı emisyonları, hava kirliliği, iklim değişikliğinin üretim ve tüketime etkileri gibi konulardaki ilerlemeler doğal olarak hepimizi yakından ilgilendiriyor.

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU ÖNDER:

AKILLI İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ HEM FATURALARI HEM DE CARİ AÇIĞI DÜŞÜRÜR ENERJİ VERİMLİLİĞİ HAFTASI NEDENİYLE BİR AÇIKLAMA YAPAN DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, ISITMA,SOĞUTMA VE HAVALANDIRMADA DOĞRU ÇÖZÜMLERİN TERCİH EDİLMESİ VE DAHA AZ ENERJİ KULLANAN CİHAZLARIN YAYGINLAŞMASININ HEM FATURALARA HEM DE CARİ AÇIĞA OLUMLU YANSIYACAĞINI SÖYLEDİ.

RUSYA RADYATÖR PAZARININ YENİ LİDERİ DAIKIN

Geniş yüzölçümü nedeniyle pek çok değişik iklim yapısı görülen Rusya’da, iklimlendirme sektörünün de farklı ihtiyaçları bulunuyor. Rusya’nın iklimlendirme sektöründeki ithalatı 2012 yılında 15 milyar 800 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DAIKIN CEO’SUNDAN MÜHENDİS ADAYLARINA ÖNEMLİ MESAJLAR

DAIKIN TÜRKİYE CEO’SU HASAN ÖNDER, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (YTÜ) MÜHENDİS ADAYI GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ. GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE ÖNEMLİ TAVSİYELERDE BULUNAN ÖNDER, “HANGİ SEKTÖRDE, HANGİ İŞİ YAPARSANIZ YAPIN HAYATINIZ BOYUNCA BEŞERİ İLİŞKİLERİNİZE DEĞER VERİN VE GÜVENİLİR BİR İNSAN OLMAYA ÇALIŞIN” DEDİ.

ESKİŞEHİR’DE İLK SHOWROOM’UNU AÇAN DAIKIN, BÜYÜME ATAĞINI ANADOLU’DA SÜRDÜRÜYOR

ISITMA-SOĞUTMA SEKTÖRÜNÜN JAPON DEVİ DAIKIN, TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜME ATAĞINI SÜRDÜRÜYOR. BAYİ KANALI İLE TÜRKİYE GENELİNDE YAYGINLAŞAN DAIKIN, ESKİŞEHİR’DE YAPTIĞI YENİ AÇILIŞLA SHOWROOM SAYISINI 189’A ÇIKARDI.

“MÜŞTERİYE PARASININ HAKKINI VEREBİLMEK İÇİN DAIKIN DİYORUZ”

GAZİANTEPLİ GÖKÇEK ENDÜSTRİ, SEKTÖRÜN KÖKLÜ VE DENEYİMLİ ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLARAK BİLİNİYOR. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ÇOK ÖNEMSEDİKLERİNİ SÖYLEYEN GÖKÇEK ENDÜSTRİ’NİN SAHİBİ ALPARSLAN GÖKÇEK, “ANADOLU’DA SATIŞLAR TÜKETİCİLERİN SİZE GÜVENMESİ İLE BAŞLAR. BİZ DE TÜKETİCİLERİN GÜVENİNİ KAZANMAK, PARASININ HAKKINI VERMEK VE SORUN YAŞAMAMAK İÇİN UZUN ÖMÜRLÜ ‘DAIKIN’İ TERCİH EDİYORUZ.” DİYOR.

RÖNESANS TOWER, İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN-MCQUAY SİSTEMLERİNİ TERCİH ETTİ

MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK LİTERATÜRÜNE GİRECEK PEK ÇOK İLKİN SAHİBİ OLAN RÖNESANS TOWER, İKLİMLENDİRMEDE DAIKIN-MCQUAY SİSTEMLERİNİ TERCİH ETTİ. İSTANBUL ATAŞEHİR’DE A PLUS OFİS KONSEPTİ İLE İNŞA EDİLEN RÖNESANS TOWER’DA, KONFORDAN TAVİZ VERMEDEN YÜKSEK VERİM VE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN ÇÖZÜMLERE YER VERİLDİ.

DAIKIN'DEN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE 2015 YILI HEDİYESİ: VRV IV HR

MUCİDİ OLDUĞU VRV SİSTEMLERİNE YEPYENİ BİR MODEL EKLEYEN DAIKIN, KULLANICILARINA DAHA YÜKSEK KONFOR VE DAHA VERİMLİ BİR SİSTEM SUNUYOR. KENDİSİNDEN ÖNCEKİ TÜM MODELLERİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİNİ BÜNYESİNE TOPLAYAN DAIKIN VRV IV HR, EŞ ZAMANLI ISITMA VE SOĞUTMA YAPARKEN, DAHA KOLAY MONTAJ, DAHA DÜŞÜK KARBON SALIMI GİBİ ÖZELLİKLERİ İLE DE FARK YARATIYOR.

Çevreye duyarlıyız

Green Hearts Club, We Use Reuse projesiyle; yanlışlıkla çıktı alınmış, tek tarafı boş kağıtları yeniden değerlendirmeye devam ediyor. Bu kez 2 bin 500 adet A4 kağıt yeni - den kullanılarak not defteri haline getirildi ve şirket geneline dağıtıldı. Tek tarafı boş olan kağıtlarınızı yeniden kullanılması için printerların yanına yerleştirilmiş olan We Use Reuse kutularına koyarak siz de doğaya ve ekonomiye katkıda bulunabilirsiniz.

Başarılı yöneticimiz üniversitelilere sunum yaptı

Daikin Türkiye Yeşil Enerji & Çevre Bölüm Koordinatörü Dr. Andaç Yakut, 30 Kasım 2014 tarihinde Beykent Üniversitesi’nde Türkiye IEEE Öğrenci Kolları Marmara Bölge Toplantısı’nda Daikin adına bir sunum gerçekleştirdi. Sunumuna Daikin’i anlatarak başlayan Yakut, sezonsal verimlilik ve enerji etiketleri hakkında bilgi verdi. Dr. Andaç Yakut, Montenegro’da ISKID’i temsilen katıldığı “HFCF Yok Etme Yönetim Planlarının Uygulanması (HPMP)” konulu uluslararası toplantıda Avrupa’da teknisyenler için uygulanan ve yakın zamanda da Türkiye’de uygulanacak olan F Gaz sertifikasyon sınavını (teorik ve pratik) başarılı bir şekilde geçerek bu önemli sertifikayı almaya hak kazandı. Daikin Ailesi olarak kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Üniversite sanayi işbirliğine katkı

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Enerji Verimliliği Paneli, bu yıl da 25 Kasım 2014’de yapıldı. Arçelik, Grundfos, Form, Sistemair, Friterm gibi sektörün önde gelen şirketlerinin davetli olduğu panelde Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine enerji verimliliği ve geleceğe dair planlar hakkında kapsamlı bilgiler verilip, üniversite sanayi işbirliğinin gelişimine katkıda bulunuldu. Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen de Daikin ve enerji verimliliği çalışmalarıyla ilgili kapsamlı bir sunum yaparak geleceğin mühendislerine rehberlik etti.

Türkiye'nin Canı, Daikin ile devam ediyor…

Daikin’in 2 yıldır Altın Sponsor olarak destek verdiği, WWFTürkiye’nin yürüttüğü Türkiye’nin Canı kampanyası kapsamında klima satın alan müşterilere bağış sertifikası veriliyor. Bundan sonraki dönemde bağış sertifikaları, projeyi daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla dijital ortama taşındı. Daikin bayilerinden klima alan müşteriler, turkiyenincani.daikinturkiye. com web sitesi üzerinden kendi fotoğraflarının bulunduğu sertifika tasarımlarından birini seçerek Facebook duvarlarında paylaşabilecek. Bu bilgiler ışığında ortaya destek verenlerin renklendirdiği Türkiye haritası çıkacak.

KALİTE KONGRESİ'NDE DAIKIN RÜZGARI ESTİ

22 YILDIR KALDER TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜRKİYE KALİTE KONGRESİ 17-19 KASIM TARİHLERİNDE İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ. “EKONOMİ VE İSTİHDAMIN CAN SİMİDİ: GİRİŞİMCİLİK” İSİMLİ OTURUMA SPONSOR OLAN DAIKIN ADINA CEO HASAN ÖNDER DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI.

Marka Zirvesi'nde projeler anlatıldı

Bilkent Üniversitesi Marka Kulübü öğrencilerinin UNICEF işbirliği ile düzenlediği Türkiye Marka Zirvesi’nin sponsorlarından biri de Daikin Türkiye oldu. 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşen organizasyonun teması “Markalaşma Sürecinde Sosyal Sorumluluğun Önemi” idi. Zirvede konuşan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, Daikin Grup felsefesindeki sosyal sorumluluk kavramını anlatarak Global Trainee, Sakura Kadın Girişimci Programı ve Türkiye’nin Canı gibi şirketin yürüttüğü ve desteklediği projeleri anlattı.

Gezilere devam ediyoruz…

"Social Club" Hendek’te etkinliklerine devam ediyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen fotoğraf gezisi organizasyonu kapsamında çalışma arkadaşlarımız 9 Kasım 2014 günü Bolu Yedigöller’deydi. Harikulade bir manzaraya sahip olan bölgede keyifli bir gün geçiren çalışanlarımız güzel fotoğraflar çekme şansı da buldu. Gezilerde çekilen fotoğraflar Aralık ayı boyunca fabrikanın yemekhanesinde sergilendi. Yapılacak genel oylama sonucunda seçilen iki fotoğraflar bir yıl boyunca yemekhanede sergilenmeye devam edecek.

İnşaat sektörünün önemli günü

Türkiye’nin güçlü ve etkili markası Hürriyet, ekonomimizin amiral gemisi haline gelen inşaat ve gayrimenkul sektörü için “Sign of The City Awards” yarışması düzenledi. 6 Kasım 2014 gecesi Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’taki gecede yapılan törenle ödüller sahiplerine verildi. Törenin platin sponsorlarından biri olan Daikin adına Genel Müdür Yardımcıları Tuna Gülenç ve Zeki Özen de “En İyi Mimari Tasarım” ödülünü Türkiye Müteahhitler Birliği Merkez Binası projesiyle ödülü hak kazanan TMB’ne takdim etti.

Gençlerle buluşma

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 4 Kasım 2014’de Sakarya Üniversitesi’nde genç yeteneklerle buluştu. İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü tarafından düzenlenen, “90 Yılı İnovatif ve Globalleşerek Yönetmek: Daikin” konulu etkinlikte, inovasyon ve iş geliştirmenin bir şirketin başarısı üzerinde ne kadar etkili olabileceğini aktardı. Hasan Önder’in yaklaşık 1,5 saat süren söyleşisinin ardından Uluslararası Ticaret Takımı adı altında Suat Gürsoylu, Servet Türkoğlu ve Neşe Çakıroğlu, Daikin kurumsal felsefesinin temel yapı taşlarının yanı sıra dış ticaret operasyonlarını içeren bir sunum yaptı. Daikin yetkililerine katkılarından dolayı verilen teşekkür plaketi ile etkinlik sona erdi.

Daikin “Yeni Nesil Girişimciler Buluşması”ndaydı

Yeni Nesil Girişimciler Buluşması farklı sektörlerden birçok girişimciyi bir araya getirdi. Daikin’in de sponsor olduğu etkinlik 30 Ekim2014’de Grand Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. Yeni Nesil Liderler Paneli’nde Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, NEF İnşaat CEO’su Erden Timur, Arzum Ev Aletleri Genel Müdürü Murat Kolbaşı, Vitringez.com Kurucu Ortağı Natali Yeşilbahar girişimcilik hikayelerini katılımcılarla paylaştı. Etkinliğin sunum bölümünde Amerika’nın bir numaralı yoğurt firması Chobani’yi kuran Hamdi Ulukaya, hayranlık uyandıran girişimcilik hikayesini aktarırken, iş hayatına ilişkin ipuçları da verdi. Etkinlikte ayrıca Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Mudo markasının kurucusu ve sahibi Mustafa Taviloğlu da deneyimlerini paylaştı.

KOMŞUMUZ JAPONYA FESTİVALİ DAIKIN'İN KATKILARI İLE GERÇEKLEŞTİ

TÜRKİYE İLE JAPONYA DİPLOMATİK İLİŞKİLERİNİN BAŞLAMASININ 90’INCI YILI, İSTANBUL’DA DÜZENLENEN “KOMŞUMUZ JAPONYA: HİSSET! DENE!” JAPON FESTİVALİ İLE KUTLANDI. JAPONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU’NUN EV SAHİPLİĞİNDE VE DAIKIN’İN ANA SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞEN FESTİVAL; KOTO KONSERİ, BONSAI SERGİSİ, IAIDO GÖSTERİSİ GİBİ JAPON KÜLTÜRÜNÜ YANSITAN ETKİNLİKLER İLE RENKLENDİ.

Konferansa sponsor olduk

22 Ekim 2014 günü Fulya’da bulunan Yapı Endüstri Merkezi’nde İSKİD tarafından düzenlenen Mimari Tasarımda İklimlendirme konferansının sponsorlarından biri de Daikin oldu. Sektör profesyonellerinden 200’e yakın katılımcının bulunduğu konferansta, tasarlanan binalarda insanların konforunu ve sağlığını doğrudan etkileyen doğru iklimlendirme sistemleri konuşuldu.

Fabrikamıza teknik geziler devam ediyor

15 Ekim 2014 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Makine Teknolojileri Kulübü üyesi öğrencilerine Daikin Akademi tarafından Hendek fabrikada teknik bir gezi düzenlendi. AR-GE Mühendisi Aydın Bostancı’nın eşlik ettiği teknik gezide öğrenciler Daikin üretim tesislerini görme şansı elde etti. Tur sonrası öğrencilerimizden gelen yorumlardan birkaçı ise şöyle oldu: “Firmanın çalışanlarına önem verdiğini çıkan yemeklerden ve ayrılmış sosyal alanlardan görebiliyoruz”, “Bir fabrika olsa bile üretim alanlarının temiz olması dikkat çekici”, “Bizden geri bildirim istemeniz yine Daikin’i düşündüğünüzü gösterir. Daikin sizi düşünüyor ki siz de Daikin’i düşünüyorsunuz”… Geleceğin mühendislerine görüşleri için teşekkür ediyoruz.

Resim ve slogan yarışması sonuçlandı

Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği bilincini arttırmak amacıyla 5-16 Eylül 2014 tarihleri arasında Hendek fabrikada çevre konulu bir resim ve İSG slogan yarışması düzenlendi. 21 Eylül 2014’de yine fabrikada düzenlenen aile pikniğinde İSG Slogan ve Çevre Resim Yarışmalarında dereceye giren çalışanlara ödülleri takdim edildi. Ödüllerin yanı sıra dereceye giren İSG slogan çalışmaları 1 yıl boyunca sahadaki panolarda asılı olacak, resim yarışmasında birinci olan Destek Birim’den Orhan İlmek’in çalışması 1 yıl boyunca fabrikanın çevre faaliyetlerinde logo olarak kullanılacak.

Web Tasarım IDS